Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Snaha města pomoci sportovcům nekončí

mestompMěsto pokračuje ve snaze vedoucí ke zlepšení zázemí dalších sportovních klubů. Znovu se pokusí získat z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dotaci na rekonstrukci části areálu bývalých kasáren Dukelských hrdinů. Využívat ji chce sportovní klub Karatedó Steklý, potápěčský klub Kraken, boxeři, beachvolejbalisté a turistický oddíl mládeže Litomíci. Jde o kluby, které dlouhodobě avizují nedostatek volných kapacit, což limituje jejich další rozvoj.

 

Podání žádosti do ministerstvem vypsaného nového dotačního programu včera schválili zastupitelé. „Projektová dokumentace byla vypracována za účasti zástupců všech spolků a plně reflektuje jejich potřeby a požadavky na využití objektu,“ upozornil místostarosta Karel Krejza.

Celkové náklady projektu byly vyčísleny na téměř sedm milionů korun. Město Litoměřice v případě získání dotace přidá z vlastních rozpočtových prostředků minimálně 40 % celkových uznatelných výdajů akce. Učiní tak v souladu s rozpracovanou Koncepcí podpory rozvoje sportu v Litoměřicích.

Žádost o dotaci z prostředků MŠMT na tento projekt byla předkládána již v uplynulých dvou letech. „Bohužel neúspěšně z důvodu velkého množství podaných žádostí výrazně převyšující celkovou alokaci prostředků,“ vysvětlila vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu