Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Smlouva podepsána. Provoz MHD převezme nový dopravce

autobus2mpProvoz MHD v Litoměřicích s konečnou platností přebírá nový dopravce. Dnes došlo v kanceláři starosty města k podpisu smlouvy mezi městem a novým provozovatelem. Tím se oficiálně od 1. července tohoto roku stává společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s.

 

Městu tímto krokem padá velký kámen ze srdce. Po mnoha letech problémů s výběrem dopravce a v posledních měsících i s dosavadním dopravcem TD BUS a.s. se tedy nyní blýská na lepší časy. "Sehnat novou společnost vzešlou z řádné soutěže, která by byla ochotna autobusovou dopravu v Litoměřicích dlouhodobě provozovat, nebylo vůbec snadné. Dnešní podpis smlouvy považuji za úspěch, ze kterého mám upřímnou radost a určitou míru zadostiučinění. Věřím, že městská autobusová doprava v Litoměřicích začne konečně fungovat tak, jak má," vyjádřil se Jan Jakub, vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu v Litoměřicích.

Nadšení však zatím trochu kalí starost o to, kdo bude provozovat MHD v Litoměřicích od února do července. Situace společnosti TD BUS, která měla původně dle stávající smlouvy končit až v polovině roku, byla zřejmě už z personálního a finančního hlediska natolik kritická, že firmu donutila podat výpověď městu už k 31. lednu. "Neudržitelné podfinancování dopravy má základ v legislativním navýšení mezd zaměstnanců v dopravě a trvalé neochotě kraje na ně adekvátně reagovat,"stálo v dopise zaslaném městu firmou TD BUS.

Nový dopravce byl se situací již předběžně seznámen a je ochoten převzít MHD už od února, aby nedošlo k přerušení této služby pro občany.  Kapacitní a technické důvody mu však zatím vzhledem ke krátké době zbývající do zahájení provozu neumožňují zajistit provoz v takovém rozsahu, jako tomu bylo dosud. "S největší pravděpodobností bude třeba na přechodnou dobu omezit provoz některých spojů, především ve večerních hodinách. Společnost má totiž nyní k dispozici méně řidičů, než kolik jich je třeba při stávajícím rozsahu jízdních řádů. Jejich počet postupně doplní. Jde o nouzové řešení v režimu mimořádné situace, které by nemělo trvat po celé přechodné období pěti měsíců. Od července by  pak již měla společnost Autobusy Karlovy Vary zahájit plný provoz s nasazením nových autobusů a s navýšením linek z dosavadních dvou na čtyři," vysvětlil možné dočasné řešení vedoucí Jakub.

Zajištění provozu v tomto dočasném období od února do června je však prozatím stále ještě ve fázi příprava jednání. Během příštího týdne se uskuteční další pracovní setkání, která by měla vést k podpisu smlouvy s dopravcem i pro toto přechodné období.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu