Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Slavoj otevřel kurty, které odolají povodni

kurtwVedení Tělovýchovné jednoty Slavoj Litoměřice včera za přítomnosti zástupců vedení radnice představilo dva tenisové kurty v areálu Střeleckého ostrova, které prošly popovodňovou obnovou. V současné době tak provozuje Slavoj na Střeleckém ostrově sedm plně funkčních kurtů.

„Dva právě otevřené kurty jsou opraveny tak, aby odolaly případné další povodni," upozornil manažer Slavoje Eduard Šíf. Spodní, dvaceticentimetrová vrstva je totiž z pórovitého betonu, kterým voda může volně protékat. Další vrstva je z „gumoasfaltu". Voda by tedy v případě záplavy spláchla pouze třímilimetrovou vrstvu antuky. Kromě odolnosti je výhodou nového povrchu i to, že výrazně prodlužuje hrací sezónu.

„Oprava dvou kurtů v zadní části u Labe, které budou využívat především děti, nás vyšla na 2,5 milionu korun. Polovinu jsme hradili z vlastních zdrojů, druhou poskytlo město, kterému tímto za pomoc děkujeme," poděkovala předsedkyně TJ Slavoj Litoměřice Lucie Dvořáková starostovi Ladislavu Chlupáčovi a místostarostovi Karlovi Krejzovi. Zástupci radnice zase ocenili, jak rychle se Slavoj dokázal vyrovnat s popovodňovou obnovou sportovních zařízení, která u Labe provozuje.

Současně došlo i k dořešení majetkoprávních vztahů souvisejících se směnnou smlouvou z roku 2010. Týkala se letního koupaliště a jeho převodu za úplatu z majetku Slavoje do majetku města. Učiněn byl i poslední krok, kterým Slavoj bezúplatně převedl do majetku města byt využívaný správcem koupaliště.

kurtw
Předsedkyně TJ. Slavoj Litoměřice Lucie Dvořáková (vpravo) předvedla starostovi Ladislavu Chlupáčovi nové kurty. Přítomna byla i Hermína Jeřábková, dlouholetá členka a úspěšná tenistka litoměřického oddílu.

kurtw1


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu