Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Školu v Keni potěšil příspěvek z Litoměřic

kenampŽáky a učitele z keňské školy Ndere potěšil téměř desetitisícový finanční příspěvek, který k nim v polovině roku dorazil z Litoměřic. Představuje výtěžek z workshopu „Postavme africkou vesnici“, který se v červnu uskutečnil v Litoměřicích v rámci festivalu Dun Dun věnovaného Africe, a dar Masarykovy základní školy. „Využit byl na výrobu a instalaci bytelných dveří, jež ochrání školu před krádežemi,“ informovala ředitelka obecně prospěšné společnosti ShineBean Renata Rokůsková, která již obdržela děkovný dopis od ředitele tamní školy Jamese W. Guma. Jak uvedl, keňské školy jsou stavěny tak, že do každé třídy se vstupuje přímo zvenčí. Základní škola Ndere má zhruba dvě stovky žáků a osm tříd. Polovina z nich tak je díky příspěvku z Litoměřic proti krádežím zajištěná.

Tato základní škola charakteristická zaostalým technickým stavem leží ve stejnojmenné vesnici poblíž hranic s Ugandou. Rekonstrukce závisí na financích.

Žáci ZŠ Masarykova získali peníze prodejem svého fairtradového občerstvení na školní akci „Férová večeře“. Jejich přání – využít je na podporu školy v Keni – tak bylo splněno. Workshop "Postavme africkou vesnici" zase připravili pracovníci knihovny. Především děti si zde mohly vyzkoušet řadu činností běžných v africké vesnici. Festival Dun Dun byl pořádán fairtradovým městem Litoměřice a ShineBean ve spolupráci s řadou dalších partnerů.

„Děkujeme dětem, které se zapojily, jejich rodičům, kteří přispěli, i pracovníkům knihovny za realizaci workshopu. Společně jsme mohli udělat něco dobrého s dlouhodobým efektem pro keňské žáky,“ vzkazuje Renata Rokůsková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu