Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Školní rok zakončila základní umělecká škola koncertem v divadle

zusmpCo vše pod vedením svých učitelů už zvládnou, ukázali žáci Základní umělecké školy v Litoměřicích tuto středu na vydařeném Vánočním koncertu ZUŠ v Divadle K. H. Máchy. A nebylo toho málo, i pokud jde o programovou nabídku. Tu jako dramaturg pěkně uspořádal jeden z pedagogů Roman Pallas. Pestré bylo také nástrojové zastoupení - klavír, pozoun, fagot, flétny, saxofony, housle, violoncella, kytara klasická a dokonce i elektrická.

Návštěvníci, kteří zaplnili divadlo do posledního místečka, tleskali výkonům malých i odrostlejších žáků. O hudební doprovody se jim postarali učitelé Jana Červinková, Ivana Krmíčková, Marie Landová, Jitka Neužilová, Jiří Ospalík, Roman Pallas a Pavel Šimberský. Na pódiu se vystřídalo více než sedm desítek účinkujících, ať už jako sólisté, nebo jako členové souborů či sborů. Pohodovou atmosféru navodily v úvodu i průběhu večera české lidové koledy i skladby klasiků vážné hudby F. Chopina, G. F.Telemanna, J. S. Bacha, G. F. Händela, P. I. Čajkovského ad.. Vedle instrumentalistů zaujaly slibnými výkony také přípravné sbory SamoHlásek a SouHlásek pod vedením Ivety Cendrové a Jakuba Kacara. Svým dílem do dobře poskládané mozaiky přispěli také žáci dramatického oboru, kteří si se zpěváky připravili vánoční obrazy se zpěvy. Publikum aplaudovalo rovněž úpravám spirituálů i jazzovým standardům. Jedním z nich - skladbou „And All That Jazz“ v podání dívčího pěveckého kvarteta Daisies, vydařený večer skončil.
Středeční vánoční koncert byl dalším příspěvkem litoměřické ZUŠ ke kulturnímu dění ve městě. Ta se minulou sobotu v domě kultury s úspěchem zhostila Vánočního symfonického koncertu spojeného s uvedením Rybovy České mše vánoční J. J. Ryby.


(Autor textu: Miroslav Zimmer, foto: ZUŠ)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu