Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mladé fórum

Školáci navrhovali nápady na zlepšení Litoměřic

Zlepšit veřejné osvětlení v ulicích, zkrátit čekací dobu v nemocnici nebo rozšířit nabídku letních koncertů. To jsou jen některá z přání žáků z litoměřických základních škol, která vzešla z Mladého fóra. Akce konaná dnes dopoledne ve varhanním sále ZŠ Boženy Němcové pod taktovkou Střediska ekologické výchovy SEVER a Zdravého města Litoměřice přinesla přítomným zástupcům vedení města nový pohled a nápady na zlepšení života ve městě.

Školáci nejprve definovali, co se jim v Litoměřicích líbí. Ocenili například nový skatepark, bezplatnou hromadnou dopravu, sportoviště či park Jiráskovy sady. V hlavní části pak ve skupinkách rozdělených podle tematických oblastí navrhovali, co konkrétně chtějí zlepšit. Výsledkem je celkem deset různých námětů.

Zpětnou vazbu a vysvětlení možností, které radnice při realizaci jejich nápadů má, dětem na místě poskytli nejen starosta Radek Löwy, místostarostka Alena Rožcová a místostarostové Jiří Adámek a Petr Panaš, ale také další zástupci městského úřadu či jeho organizací. Ti zároveň působili také jako garanti jednotlivých oblastí. Jednalo se o ředitelku Městských kulturních zařízení Michaelu Mokrou, vedoucího odboru životního prostředí Pavla Gryndlera a dále také zástupce z odboru školství, kultury, sportu a památkové péče, odboru dopravy nebo městské policie.

„Chtěl bych vás ujistit, že se nebudeme zabývat pouze těmi finálně vybranými tématy, ale i těmi ostatními návrhy, které z dnešního setkání vzešly,“ slíbil školákům starosta Radek Löwy.

To, že město bere návrhy mladých vážně, potvrzuje i řešení výstupů z předešlých ročníků Školních fór. Patří mezi ně například přání o navýšení bezpečnosti ve městě. V letošním roce město plánuje pořízení několika modernějších kamer, které doplní kamerový systém v Litoměřicích. Vyslyšeno má být také přání žáků ze Základní školy Boženy Němcové na instalaci pítka na cyklostezce u Labe. To má být vybudováno na Střeleckém ostrově v blízkosti altánu. Na požadavek v podobě navýšení parkovacích míst město reaguje projektem stavby parkovacího domu v lokalitě Růžovka.

K desítce námětů z dnešního Mladého fóra bude připojeno ještě sedm dalších nápadů, jež vzešly ze školních fór, které se konaly v předchozích týdnech. Všechny tyto návrhy budou následně součástí ankety, v níž budou moci hlasovat všichni litoměřičtí školáci.

Nápady vzešlé z Mladého fóra podle výběru žáků: 

1. Lepší osvětlení ulic,

2.- 3. Exkurze mezi školami

2.- 3. Zkrátit dlouhé čekací doby v nemocnici

4.- 5. Více letních koncertů

4.- 5. Více mlžných stožárů

6. Prodloužit otevírací dobu na hřištích

7. Více zeleně na náměstí

8. Oddělená studovna v knihovně

9. Nedostatek míst v domovech seniorů

10. Renovace přístřešků na dolním nádraží


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu