Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

školní fórum

Školáci chválili opravená nádraží, zmodernizovali by koupaliště či bazén

Další ročník Školních fór pořádaných Zdravým městem Litoměřice začal v pátek v ZŠ Na Valech. Dvě desítky vybraných školáků z druhého stupně ve dvou blocích sdělovaly své poznatky a názory na fungování školy a města.

První část fóra patřila chodu školy. Z diskuze vyplynulo několik témat, kterými se bude vedení školy zabývat. Školáci by uvítali větší komfort na toaletách, kvalitnější stravu v jídelně nebo relaxační místnost. Nejvíc by však chtěli zdobrovolnit výtvarnou výchovu.

Druhá část se týkala města. Děti pochválily park Václava Havla, opravená nádraží, autobusové zastávky, sportovní areály či nový grafický vizuál města. Zlepšily by naopak pořádek na autobusovém nádraží, zmodernizovaly koupaliště, krytý plavecký bazén i nemocnici. Nejvíc by pak přivítaly zvýšení bezpečnosti ve městě a více veřejných toalet.

„Vedeme děti už od školního věku k lepšímu vnímání svého okolí. Jak ve škole, tak i ve městě. Zapojujeme je touto cestou do rozhodovacího procesu. Je dobré nenaslouchat pouze dospělým, neboť i děti mají spoustu zajímavých podnětů,“ uvedl Petr Hermann, politik Zdravého města Litoměřice.

Náměty od školáků se dostávají do užšího výběru témat, jimiž se zabývá rada města. Jednou z dokončených akcí, která vzešla z podnětu dětí, je právě se otevírající zrekonstruovaný skatepark pod Tyršovým mostem.

Školní fóra probíhají v Litoměřicích již od roku 2015. Během následujícího měsíce se uskuteční na všech zbývajících základních školách ve městě. Po jejich skončení přijde tradičně na řadu akce Mladé fórum, kde se potkají zástupci všech sedmi škol i se studenty gymnázia. Z každé instituce bude přítomno pět školáků, kteří podiskutují o problémech města se zástupci Zdravého města i s členy městské rady či zastupitelstva.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu