Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

školní fórum

Školáci chválili nový skatepark, uvítali by plochu na graffiti a více festivalů

Legální plocha na graffiti, více festivalů pro děti a mládež či větší počet mlžných stožárů v ulicích města. Taková přání vzešla dnes dopoledne od žáků druhého stupně Základní školy Lingua Universal v rámci letošního ročníku školních fór pořádaných Zdravým městem Litoměřice. Další školní fóra se v jednotlivých litoměřických základních školách uskuteční v následujících dnech.

Konkrétní námět, který v každém ze školních fór získá nejvíce hlasů, postoupí k užšímu projednávání v rámci Mladého fóra. To se uskuteční v polovině dubna letošního roku. „Žáci budou mít následně možnost své návrhy z Mladého fóra prezentovat také na veřejném fóru, jež plánujeme v průběhu tohoto roku,“ připomněl politik Zdravého města Litoměřice Josef Douša s tím, že mladá generace tak získává možnost se aktivně zapojit do témat kvality života a rozvoje ve městě.  

Školní fóra jsou tradičně rozdělena do dvou částí. V první žáci řeší otázky týkající se pouze školy, v druhé pak navrhují, co se jim v Litoměřicích líbí a co by si přáli zlepšit. Jednotlivých školních fór se proto kromě zástupců Zdravého města účastní také vedení Litoměřic. Na to dnešní přišli v druhé části týkající se města se žáky diskutovat starosta Radek Löwy a místostarosta Petr Panaš.

Vítězným tématem na ZŠ Lingua Universal se stal nápad na vymezení plochy, kde by školáci mohli legálně stříkat graffiti. „Jednou z možností by v tomto případě mohl být podchod na Střelecký ostrov u dolního nádraží, který máme v plánu rekonstruovat,“ nastínil starosta.

To, že město bere návrhy mladých vážně, potvrzuje i řešení výstupů z předešlých ročníků Školních fór. Patří mezi ně například přání o navýšení bezpečnosti ve městě. V letošním roce město plánuje pořízení několika modernějších kamer, které doplní kamerový systém v Litoměřicích. Vyslyšeno má být také přání žáků ze Základní školy Boženy Němcové na instalaci pítka na cyklostezce u Labe. To má být vybudováno na Střeleckém ostrově v blízkosti altánu. Na požadavek v podobě navýšení parkovacích míst město reaguje projektem stavby parkovacího domu v lokalitě Růžovka.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu