Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

děti

Škola U Stadionu pečuje o děti zaměstnanců IZS a pracovníků sociálních služeb

Město Litoměřice reaguje na současnou epidemiologickou situaci týkající se COVID-19 a s tím související uzavření škol a je připraveno postarat se o děti rodičů z integrovaného záchranného systému (IZS) a pracovníků v sociálních službách. Pro tyto potřeby byla vyčleněna Základní škola U Stadionu, která leží blízko nemocnice i sídla hasičského záchranného sboru.

„Dohled nad dětmi v době distanční výuky je každý všední den od 6:30 do 16:30. Děti ve věku od 6 do 10 let, pro něž je služba určena, nesmí vykazovat viditelné příznaky onemocnění či mít zvýšenou teplotu. Postaráno je o ně v družině Základní školy U Stadionu, přičemž zajištěn mají také oběd ve školní jídelně,“ informovala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

„Zájem ze strany rodičů roste. Včera jsme měli prvního žáka, dnes máme děti čtyři a hlásí se další. Kapacitně jsme na situaci připraveni jak s ohledem na prostory, tak personálně,“ uvedl zástupce ředitele školy Radek Pluhař. Během podzimních prázdnin tato služba pravděpodobně fungovat nebude. Více informací na https://www.ustadionu.cz/. Při jarní vlně koronaviru tuto úlohu v Litoměřicích zajišťovala Masarykova základní škola.

Mateřské školy v Litoměřicích fungují ve standardním režimu. „Měli jsme v karanténě pouze jednu třídu ve školce v Baarově ulici, která teď již skončila. Všechny mateřské školy mají klasický provoz, v rámci kterého dodržujeme veškerá vládní nařízení týkající se hygieny a omezujeme shlukování dospělých osob ve všech školkách,“ informovala Monika Mejtová, ředitelka příspěvkové organizace města Mateřské školy Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu