Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sídliště Střed

Sídliště Střed prochází rekultivací, o jeho podobě rozhodnou občané

Dvě varianty nové podoby vnitrobloku na sídlišti Střed (poblíž Severky) budou předloženy tamním obyvatelům. Ti posléze v elektronické anketě zvolí variantu klidovou, nebo variantu zahrnující instalaci herních prvků.

První schůzka vedení města s obyvateli lokality proběhla přímo na místě před dvěma lety na žádost občanů. „Té se zúčastnilo asi osm desítek lidí, kteří vyjádřili nespokojenost s kvalitou života. Vadil jim zejména neutěšený a léta neudržovaný stav starého hřiště, zarostlé stromy a keře. To pak lákalo skupiny mladistvých, kteří se na hřišti scházeli, odhazovali odpadky na zem a pravidelně rušili noční klid,“ vysvětlil Lukas Wünsch, místostarosta Litoměřic. Město následně vyhovělo přání obyvatel, místo vyčistilo a zrekultivovalo. Nechalo prořezat zeleň, odstranilo náletové dřeviny a hlavně zbavilo lokalitu starého nevzhledného plotu u hřiště.

Vloni na podzim pak proběhlo druhé setkání s občany na libovolná témata související s kvalitou života v daném místě. Tato setkání se měla uskutečnit i v dalších lokalitách, ale kvůli epidemiologickým opatřením proběhlo pouze jedno, shodou okolností znovu na sídlišti Střed. Na něm zhruba dvě desítky občanů pochválily částečnou rekultivaci, a zazněl požadavek na znovuobnovení dětského hřiště. „Na prvním setkání ovšem drtivá většina občanů preferovala klidovou variantu ve formě travnaté plochy s několika lavičkami bez herních prvků k posezení v trávě apod.,“ sdělil Lukas Wünsch.

Městský architekt tedy nyní pracuje na dvou variantách. Na klidové a herní. Lidé si následně v elektronické anketě sami vyberou, která bude podle nich lokalitě více slušet a zejména zlepší zdejší podmínky pro život. Lepší představu si udělají díky návrhům, které od města obdrží. O podobě a časovém rozpětí ankety vás budeme včas informovat.

V současné době probíhají na sídlišti Střed drobné zemní práce. Mizí poničené chodníky nebo starý písek z pískoviště a chystá se navezení zeminy a výsadba trávy. Výsledkem bude základní podoba vnitrobloku vhodná pro obě plánované varianty. Další postup prací pak určí výsledek ankety. „Klidová varianta může být hotová během několika měsíců. Na variantu s herními prvky bychom čekali určitě déle kvůli případné dotaci,“ uzavřel Lukas Wünsch.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu