Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Show plná chemických pokusů nadchla stovky litoměřických školáků

denschemiimpPopulární show plná pokusů s názvem „Báječný den s chemií“ zavítala po úspěchu v ostatních městech poprvé i do Litoměřic. Na 650 žáků litoměřických základních škol a gymnázia dnes zaplnilo sál Kulturního a konferenčního centra, aby zhlédli zábavné a poučné vystoupení známých chemiků. Akci pořádala Nadace Unipetrol ve spolupráci s Vysokou školou chemick-technologickou a městem Litoměřice.

 

Po úvodním slovu starosty Ladislava Chlupáče a Andrey Křížové, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích, již začala samotná tříhodinová show. Během ní se postupně představili vystupující v čele s Michaelem Londesboroughem, vědcem a popularizátorem chemie britského původu, který spolupracuje s nadací i při jiných projektech. Po něm děti svými pokusy ohromili i úspěšní mladí chemici Jan Havlík a Jakub Vlček. Speciálním hostem byla profesorka litoměřického gymnázia Adéla Marschallová. „Je dobře, že se zde koná takto unikátní akce, která je pro děti jistě velkým přínosem. Chemie je úžasný obor s velkou budoucností,“ uvedl starosta Chlupáč.

Show, kterou prováděla herečka Kateřina Hrachovcová a byla online přenášena na internetu, zaznamenala u školáků obrovský ohlas. „Chemie mě moc baví, a proto mám radost, že jsem se této akce mohl zúčastnit,“ vyjádřil své nadšení například Matěj Luksch ze ZŠ U Stadionu.  


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu