Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Růžena Hanusková

Sestra Růžena Hanusková oslavila padesát let na litoměřické interně

Neuvěřitelných padesát let působení na pracovišti interny v nemocnici v Litoměřicích si v minulých dnech připomněla sestra Růžena Hanusková. Malé slavnosti byli přítomni nejen ředitel Krajské zdravotní, a.s. – Nemocnice Litoměřice Vladimír Kestřánek, ale také starosta Litoměřic Radek Löwy a místostarostka Alena Rožcová. Oslavenkyně při této příležitosti převzala poděkování od zástupců vedení společnosti Krajská zdravotní a nemocnice, i pamětní list od starosty města. 

„Je obdivuhodné, že je paní Růženka padesát let prakticky u jednoho zaměstnavatele a celou tu dobu se věnuje internímu oboru. Což je opravdu rarita. Řadu let pracovala jako staniční sestra a dosud pracuje na plný úvazek na ranní směně. Když se v nemocnici mluví o Růžence, je naprosto jisté – a to tu máme téměř tisíc zaměstnanců – že se hovoří právě o ní. Její výjimečnost tkví v mnoha pohledech. Ceníme si nejen jejích odborných znalostí a dovedností, ale vážíme si zejména její lidskosti, otevřenosti, upřímnosti a neutuchajícího optimismu a dobré nálady. A to je zejména v současné náročné a hektické době velká vzácnost. Velmi si vážíme toho, že je tu s námi, a chtěl bych vyjádřit za Nemocnici Litoměřice, kolegy i pacienty velké poděkování,“ uvedl Vladimír Kestřánek.

„Měla jsem čtrnáct dní dovolenou s vnoučaty, ale jakmile jsme je odvezli, už jsem doma říkala, že se zase do práce těším. A to je pravda. Člověk je v práci většinu času a je to tady vlastně jako moje rodina. Původně jsem přitom na profesní dráhu ve zdravotnictví vůbec nepomýšlela. Jako první jsem měla podanou přihlášku na pedagogickou školu. Protože jsme ale tehdy museli mít napsané školy dvě, vymyslela jsem zdravotní. Vše se nakonec seběhlo tak, že jsem vystudovala Střední zdravotnickou školu v Ústí nad Labem a začala pracovat v Litoměřicích, kde jsem posléze nastoupila v nemocnici na internu. Vůbec se mi nechce věřit, že uteklo už padesát let. Všem, kdo si vzpomněli, moc děkuji,“ řekla Růžena Hanusková.

Gratulujeme a přejeme jubilantce při jejím nezměrném elánu ještě mnoho adeptů pro předání zkušeností i spokojených pacientů!

Autor: Ivo Chrástecký, Tiskové a komunikační oddělení Krajské zdravotní


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu