Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři ztvárnili hry od Shakespeara

slavnostmpV duchu Shakespearovských her se neslo dnešní zábavné dopoledne v Domově U Trati v Litoměřicích. Konala se zde tradiční Velká zahradní slavnost. Tématem té letošní byl „Shakespeare mezi námi“.

„Senioři si společně s pečovatelkami nacvičili celkem pět her známého dramatika. Během půl roku sbírali informace a vyráběli kostýmy a rekvizity,“ popsala přípravy aktivizační pracovnice Domova U Trati Melánie Vyskočilová. Hosté tak mohli zhlédnout originálně pojaté veselohry Jak se vám líbí, Zkrocení zlé ženy a tragédie, mezi kterými nechyběla ani nejznámější, Romeo a Julie, dále Antonius a Kleopatra a Othelo.

V úvodu programu přivítal přítomné starosta Ladislav Chlupáč, který předal řediteli Domova U Trati Karlu Reissmüllerovi knihy do místní knihovny. Zábavná vystoupení byla prolnuta písničkami od Vladimíra Pecháčka. Na zahradní slavnost byli pozváni nejen zástupci Městského úřadu Litoměřice a ředitelství Centra sociální pomoci(CSP) Litoměřice, pod které Domov U Trati spadá, ale také klienti zařízení v rámci CSP, jako například Domov důchodců Libochovice a Milešov či Domov Na Svobodě Čížkovice.

Obyvatelé Domova U Trati mají možnost výběru z celé škály služeb a zájmových a kulturních činností. Nabídky domova jsou více než lákavé. „Senioři, kteří se k nám chtějí přihlásit, se nejdříve spojí se sociální pracovnicí Karolínou Stehlíkovou. Ta jim předá prvotní instrukce, jestli věkem, případně nemocí, spadají pod naše zařízení,“ vysvětlil Karel Reissmüller. Domov U Trati má kapacitu 90 míst a přijímá klienty nad 65 let.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu