Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři v bazénu

Senioři z Litoměřic se pokouší zdolat La Manche. Letos už podeváté

Po celý únor se mohou senioři v Litoměřicích zapojit do výzvy Přeplavme svůj La Manche a využít tak možnost zaplavat si každý čtvrtek zdarma v krytém plaveckém bazénu. Zahajovací plavání se konalo dnes dopoledne a ujít si ho nenechaly zhruba tři desítky nadšených plavců.

Jak přiblížila Ludmila Černá, předsedkyně spolku LiPen, který akci v Litoměřicích organizuje, další plavání vyhrazená zdarma pro seniory budou následovat 8., 22., a 29. února vždy od 9 do 11 hodin.

„Cílem této sportovní výzvy je jako každoročně uplavat společnými silami 34 kilometrů, tedy vzdálenost, jakou má kanál La Manche v nejužším místě. V loňském roce jsme společně uplavali dohromady 206 kilometrů,“ připomněla Ludmila Černá.

Průkazky, do kterých si senioři zapisují uplavané kilometry, je možné vyzvednout buď v Knihovně Karla Hynka Máchy nebo v infocentru na Mírovém náměstí. Po skončení akce je pak odevzdají na uvedených místech. Souběžně s výzvou k plavání se senioři mohou zapojit i do kampaně La Manche na suchu. V tomto případě si do průkazek zapisují nachozené kilometry.

Sportovní výzva Přeplavme svůj La Manche v rámci projektu SenSen (Senzační Senioři) Nadace Charty 77 se koná každoročně od roku 2015. Patronkou projektu je dálková a zimní plavkyně Lucie Leišová. V Litoměřicích ji zaštiťuje spolek LiPen ve spolupráci Odborem sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích a městskými sportovními zařízeními.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu