Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři slavnostně zahájili další ročník studia umění

imatrmpSlavnostní a veselá nálada panovala včera na Základní umělecké škole v Litoměřicích. Sedm seniorů bylo při imatrikulaci zapsáno do studia Akademie umění III. věku. Program akademie je určen jak těm, kteří se chtějí pod odborným vedením pedagogů ve vybraném oboru zdokonalovat, tak i úplným začátečníkům.

ZUŠ nabízí seniorům obory jako hra na housle, klavír, varhany, flétnu, klarinet, akordeon či zpěv a dramatický obor. Výuka, která bude probíhat v dopoledních hodinách, začíná 1. října. „Hře na kytaru se věnuji již od 15 let. Avšak chybí mi teorie. Chci se dále posouvat a umět hrát z not,“ radoval se z možnosti vzdělávat se a smysluplně trávit volný čas nový student Josef Chynoranský.

Akademii navštěvuje celkem 34 studentů, sedm z nich právě zahájilo svůj první semestr. „Během výuky vznikají nové krásné vztahy. Díky akademii jsme získali patrony a přátele školy, kteří se rádi a pravidelně zapojují do akcí a koncertů pořádaných ZUŠ. Studenti druhého ročníku mají za sebou již dva společné koncerty,“ zhodnotila s úsměvem uplynulý ročník ředitelka ZUŠ Dominika Valešková. Svůj talent předvedly dvě studentky i během slavnostního dopoledne, a to hrou na klavír na zahájení ceremoniálu a hrou na baskytaru v závěru. „Je dobře, že se člověk zdokonaluje v průběhu celého života. Zpěv a hraní na nástroj jsou zároveň skvělou náplní volného času a přinášejí každému velkou radost,“ konstatoval během imatrikulace starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a popřál všem přítomným mnoho úspěchu a hlavně pohody ve studiu. Akademii finančně podporuje město Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu