Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři na lodi

Senioři si užili výlet lodí po Labi na Píšťanské jezero

Devátý ročník kampaně Místa přátelská seniorům pokračoval ve středu plavbou výletní lodí po Labi od Tyršova mostu na Píšťanské jezero a zpět. Přibližně sto pasažérů si užilo příjemné tři hodiny, kdy se mohli při plavbě kochat okolní přírodou nebo si vychutnat menší občerstvení.

Plavbu lodí si nenechala ujít ani Jaroslava Hojdarová z Litoměřic. „Už jsme byli i v předešlých letech. Je to krásný výlet, dnes navíc máme příjemné počasí, loni bylo velké horko,“ připomněla a dodala, že se účastní i ostatních aktivit nabízených v rámci kampaně a vždy se na ně těší.

Příjemnou plavbu přišli v úvodu seniorům za město popřát starosta Ladislav Chlupáč, místostarosta Lukas Wünsch a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková.

„Vítám vás na dnešní plavbě, hlavně si ji dobře užijte. Na tyto společné akce rád chodím a mám z nich vždy radost. Určitě v nich budeme pokračovat dál, protože jak jsem někde napsal – na krmení holubů máme ještě čas a je potřeba žít aktivně,“ vyzval starosta.

Vzhledem k velkému zájmu se výletní plavby konají ve dvou termínech. Další skupina seniorů tak na Labe vyrazí ještě ve středu 7. září. Pro seniory je plavba zdarma, stejně jako ostatní aktivity.

Kampaň Místa přátelská seniorům pořádaná odborem sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu a jeho partnery pro občany Litoměřic starší 60 let bude pokračovat dalšími aktivitami až do 31. října.

V pondělí 5. září na seniory čeká turnaj v pétanque, který připravila Charita Litoměřice. Konat se bude v areálu Domova na Dómském pahorku.

Dále se mimo jiné chystá i divadelní představení, výlet do přírody s litoměřickým klubem českých turistů, přednášky na různá společenská témata, minicvičení se Sokolem nebo prohlídka stanice profesionálních hasičů.

„Nabídka aktivit pro litoměřické občany starší 60 let je skutečně pestrá. Naším hlavním cílem je seniory vzájemně propojit, aby spolu mohli navázat nová přátelství a zároveň se seznámili s činností organizací, které ve městě poskytují sociální služby, vzdělávání a volnočasové vyžití,“ vysvětlila Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Závěrečné vyhodnocení kampaně se slavnostním oceněním proběhne na každoročním vánočním setkání v Kulturním a konferenčním centru 7. prosince.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu