Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři se rozhodli: kanál La Manche chtějí pokořit

bazenmpOsm desítek seniorů různého věku dorazilo ve čtvrtek odpoledne do litoměřického plaveckého bazénu. Vyslyšely výzvy spolku LiPen a Zdravého města Litoměřice, a zapojily se do „plavecké štafety“. Jejím cílem je společnými silami 1400 krát přeplavat bazén, tedy urazit vzdálenost odpovídající délce kanálu La Manche. Hodina plavání aktivní seniory evidentně bavila. Akci dokonce někteří z nich zahájili v humorně laděném obleku evokujícím motto „ve zdravém těle zdravý duch“. Poté, co každý uplaval dle svých sil a možností několik bazénů, vrhli se do společného cvičení. Dobrá nálada vyzařovala z každého z nich. „Jsem ráda, že jsem se o akci dozvěděla. Bylo to fajn. Kdysi jsem plavat chodila pravidelně a pak přestala. Dnešek mě přiměl k tomu, že zase začínám,“ zhodnotila své pocity 63leté Marie Opršalová, obyvatelka Domova pro seniory na Dómském pahorku.

Její slova o návratu k aktivitě tohoto typu potěšila koordinátorku projektu Zdravé město Litoměřice Ritu Vlčkovou. „Chtěli jsme přesvědčit seniory, aby netrávili čas před televizní obrazovkou, neuzavírali se doma, ale aktivně se účastnili řady akcí, které jsou pro ně v Litoměřicích pořádány. Udělají tak něco pro zdraví i pro radost. Počet lidí, kteří dnes dorazili, mě překvapil a potěšil, takže cíl akce byl naplněn,“ neskrývala spokojenost Rita Vlčková.

Další společné „plavání přes La Manche“ proběhne ve čtvrtek 11., 18. a 25. února v době od 13 do 14 hodin. Připraven bude i zajímavý doprovodný program, jako vodní hry, potápění apod. „Plavat ale lze i jindy,“ upozorňují členové spolku LiPen pracujícího při litoměřické knihovně. Právě zde si i nečlenové klubu mohou vyzvednout průkazky, do kterých si mohou sami a poctivě zapisovat uplavané kilometry a na konci února je zde opět vrátit. „Na závěr vše sečteme a uvidíme, zda byl kanál La Manche pokořen,“ dodává Rita Vlčková.

Vstup do plaveckého bazénu je 11., 18. a 25. února pro seniory od 13 do 14 hodin zdarma. Přijít plavat ale mohou dle svého uvážení kdykoliv.

bazenvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu