Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Senioři se baví o Fairtrade. Mají fairtradovou kantýnu

titulka maleAfrická hudba, vůně kávy a exotické čokolády. I tak se může představit fair trade (v překladu spravedlivý obchod), tedy přístup, který usiluje o pomoc producentům, farmářům a vlastně i obyvatelům zemí třetího světa. Senioři litoměřického Domova na Dómském pahorku měli možnost poznat zajímavosti o principu Fairtrade, ochutnat fairtradové výrobky a prohlédnout si výstavu zachycující farmáře Fairtrade. Od dnešního dne mají navíc možnost zakoupit výrobky Fairtrade přímo v místním Bufetu na pahorku.

 „Domov se tak stal 18. certifikovanou Fairtrade provozovnou v Litoměřicích,“ připomněla Bohdana Dojčinovičová, koordinátorka Fairtradového města Litoměřice. Ta uvedla, že prvním impulzem k uspořádání přednášky o Fairtrade pro seniory byl nápad uspořádat výstavu Farmáři z Malawi. "Potěšilo nás, že vedení domova se příležitosti okamžitě chopilo a dovedlo ji k dokonalosti. Na celé akci mají velikou zásluhu právě oni. Přednášíme pro školy i veřejnost, seniory nesmíme opomíjet,“ dodala Bohdana Dojčinovičová.

„Naši senioři se skutečně o Fairtrade aktivně zajímají. Přednášku proto uvítali,“ přidala vedoucí Domova na Dómském pahorku Jitka Věrnochová.

Bufet na pahorku nabízí čtyři fairtradové výrobky. Vzbudily zájem hned krátce po zahájení prodeje. „Je dobře, že máme stálou možnost zakoupit výrobky Fairtrade. Myslím, že jsou prospěšné,“ sdělila Heda Husáková, uživatelka služeb Domova na Dómském pahorku.

Certifikaci provozovně předal místostarosta města Litoměřice Pavel Grund.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu