Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

La Manche

Senioři již podeváté zdolávají La Manche, plavání mají zdarma

Devátý ročník celorepublikového štafetového plavání seniorů s názvem Přeplavme svůj La Manche začal dnes také v litoměřickém krytém bazénu. Prvního zápolení se zúčastnily zhruba tři desítky seniorů nad šedesát let.

„Všichni zájemci mají možnost zaplavat si zdarma v městském krytém bazénu, a to každý čtvrtek od 9. února do 2. března, vždy od 9 do 11 hodin,“ uvedla Kateřina Benešová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu. Účastníci se do plavání mohou zapojit i v rámci mezigeneračních týmů, a to tím, že přivedou například své vnouče do 12 let. 

Průkazky, do kterých si senioři zapisují uplavané kilometry, je možné vyzvednout buď v Knihovně Karla Hynka Máchy nebo přímo v pokladně krytého bazénu. Po skončení akce se pak odevzdají v knihovně.

Cílem výzvy není, aby senioři závodili a soutěžili mezi sebou, ale sami se sebou. Loňského ročníku se v Litoměřicích zúčastnilo 47 plavkyň a plavců (toto číslo však zahrnuje pouze ty, kteří odevzdali vyplněné průkazky, celkově bylo účastníků více). Společnými silami překonali více než 157 kilometrů a v rámci celorepublikového srovnání skončili na osmém místě. Dalších 746 kilometrů senioři ušli pěšky.

Na startu dalšího ročníku nechyběl ani loňský nejúspěšnější účastník mezi muži Miroslav Slávik, jenž přispěl k celkovému výsledku devětadvaceti uplavanými kilometry. „Tohoto čísla jsem dosáhl samozřejmě i mimo vyhrazené čtvrtky. Je to údaj za celý únor, kdy jsem na bazén chodil 3 - 4x týdně,“ sdělil plavec, k jehož dalším zájmům patří jízda na koloběžce či chození po horách.

Sportovní výzva Přeplavme svůj La Manche se koná každoročně od roku 2015. Seniorské týmy z celé republiky se v rámci ní snaží v bazénech zdolat vzdálenost 34 kilometrů, která odpovídá délce lamanšského průlivu v nejužším místě. V roce 2021 se výzva kvůli pandemii covidu proměnila v pěší štafetu La Manche na suchu. Štafetové plavání projektu SenSen (Senzační senioři) v Litoměřicích pořádá spolek LiPen ve spolupráci s městem a Městskými sportovními zařízeními.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu