Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Semafory Na Valech dnes byly uvedeny do provozu

semafmpDnes kolem poledne byl spuštěn provoz semaforů v ulici Na Valech. Světelné signalizační zařízení je nainstalováno na dvou přechodech a křižovatkách - v místě napojení Sovovy ulice a ulice Osvobození. Stalo se tak s cílem umožnit chodcům bezpečný přechod frekventované silnice a vozidlům přijíždějícím z vedlejších ulic Sovova a Osvobození se na ulici Na Valech napojit.

Nové dopravní opatření bylo realizováno s ohledem na uzavírku Tyršova mostu, která začne již 1. dubna. „Nastavení intervalů a vyklízecích časů na semafory řízených křižovatkách a přechodech bude v případě nezbytnosti technickými pracovníky realizační firmy modifikováno pomocí jednotlivých signálních plánů. Ty zařízení umožňuje využít tak, aby co nejlépe odpovídalo aktuálním dopravním potřebám," uvedl vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub. Jiný režim bude v době dopravní špičky, jiný o víkendech nebo v noci, kdy doprava zeslábne. V aktivním provozu by signalizační zařízení mělo být zhruba od 4.30 hodin ráno do 20. hodiny večer.

Oba přechody v ulici Na Valech jsou vybaveny poptávkovým zařízením. „Což znamená, že zelené pro přecházení chodec docílí pouze zmáčknutím tlačítka. V opačném případě bude stále zelená pro vozidla," upozornil na důležitou skutečnost vedoucí odboru dopravy Jan Jakub.

Z hlediska dopravy je pro nadcházející víkend důležitý i fakt, že v sobotu a v neděli bude zcela mimo provoz kruhová křižovatka na Vojtěšském náměstí kvůli finální pokládce asfaltového povrchu. Doprava povede objízdnými trasami.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu