Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sedmý a osmý den vyvrcholily oslavy Vinobraním

vinompTisíce lidí zaplnily v pátek a v sobotu centrum Litoměřic. Na hlavní podium litoměřického Vinobraní se totiž postavily hvězdy jako Michal Hrůza a Ewa Farna. Počasí přálo a nic nebránilo tomu, aby burčák tekl proudem. Ten byl i s vínem letos rozléván také do skleniček nesoucích nové logo Litoměřic.

Hudební program zahájila v pátek Varmužova cimbálová muzika. Velký dav fanoušků pak večer přilákal zpěvák Michal Hrůza. Historická scéna nabídla velkolepé představení ve stylu akrobatů, klaunů, žonglérů, provazochodců s ohňovou show. V sobotu vjel na Mírové náměstí král Karel IV. se svou družinou. Na programu bylo i vystoupení skupiny Kamelot nebo písničkáře Pokáče. Zcela zaplněné náměstí přivítalo oblíbenou zpěvačku Ewu Farnou, která posluchače potěšila osvědčenými songy, jako například „Mám boky jako skříň“. Příznivci jazzu a swingu si přišli na své na nádvoří hradu.

Co se týče burčáku, soutěž o ten nejlahodnější mezi návštěvníky vyhrál Včelařský dvůr Lednice, na druhém místě skončilo vinařství Zborovský. „Zaznamenali jsme obrovskou návštěvnost, jistě vyšší jak v předchozích letech. Oceňujeme i spolupráci stánkařů, kteří skvěle přijali vratné kelímky. Pro nás to bylo jedno z nejvydařenějších Vinobraní,“ zhodnotila akci Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, jež Vinobraní organizují.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu