Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sedmnáctý ročník „Cyklo-běhu“ zavítal do Litoměřic

Žáci ZŠ Na Valech doprovází cyklisty Cyklo-běhu„Cyklo-běh za Českou republiku bez drog“ měl dnes dopoledne zastávku v Litoměřicích. Akce je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Dvanáctidenní trasa dlouhá 1100 kilometrů propojila celkem 39 českých a moravských měst. Cílem organizátorů je osvětou snížit výskyt drog ve společnosti a upozornit na drogovou negramotnost u dětí a mládeže.

V Litoměřicích se akce zúčastnili a sportovce při startu etapy symbolicky doprovodili žáci druhého stupně Základní školy Na Valech. „Pro děti byla připravena přednáška, během níž se dozvěděly, co přesně drogy jsou a co způsobují. Vzdělaní je jedinou nadějí, která vede ke snížení zneužívání drog ve společnosti,“ seznámil s programem a charakterizoval akci Lukáš Bechyně, výkonný ředitel občanského hnutí „Řekni ne drogám – řekni ano životu“. Desetičlenný tým mimo jiné představil zástupcům vedení Městského úřadu v Litoměřicích v čele s tajemníkem Milanem Čigášem a koordinátorkou Zdravého města Litoměřice a MA21 Irenou Vodičkovou Hubbardův detoxikační program pro drogově a alkoholově závislé fungující výhradně bez použití náhražkových drog. Zástupci radnice také podepsali Prohlášení o postoji k řešení problematiky drog, čímž se Litoměřice připojily k cíli měst a obcí bez drog. „Jsme rádi, že jsme mohli být součástí a že naše město bylo zařazeno na trasu. Rádi bychom s organizací spolupracovali i nadále a nabídli prostřednictvím Zdravého města Litoměřice spolupráci všem zájemcům – jak problémovým skupinám, tak třeba rodičům, učitelům nebo vychovatelům,“ doplnila Irena Vodičková.

Akci již po sedmnácté organizuje občanské hnutí „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR. Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne boje proti drogám, který připadá na 26. červen. Maraton byl slavnostně zahájen v pondělí 10. června v Orlové a končí dnes v Praze.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu