Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

sčítání lidu 2021

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 končí 11. května

V úterý 11. května končí Sčítání lidu, domů a bytů 2021. Dosud se sečetly už více než dvě třetiny obyvatel České republiky. Sčítání je zcela jedinečným zdrojem dat o obyvatelstvu. Data jsou často využívána při přípravě žádostí o financování nejrůznějších projektů obcí. Výsledky sčítání mají také přímý vliv na výpočet podílu obcí na daňových výnosech v souladu se zákonem o rozpočtovém určení daní.

V našem společném zajmu je, aby se do sčítání zapojily všechny domácnosti Vaší obce. Připravili jsme proto další podklady, které mohou pomoci při informování o dosavadním průběhu sčítání a aktivaci obyvatel k vyplnění sčítacích formulářů.

Na webu https://scitani.cz/ jsme zveřejnili tabulku s přehledem aktuální online sečtenosti, ve které si můžete snadno zjistit, jak je na tom konkrétně Vaše obec. Uvítáme, pokud budete nadále informovat obyvatele své obce o sčítání a možnosti sečíst se jednoduše a bezpečně online. Učinit tak můžete i prostřednictvím audionahrávky, kterou namluvila televizní hlasatelka a tisková mluvčí Sčítání 2021 Jolana Voldánová. Nahrávku můžete odvysílat v obecním rozhlase nebo prostřednictvím místního televizního vysílání. Stáhnout si ji můžete z webových stránek sčítání ve formátu mp3 a wav v sekci Ke stažení/Obce kde naleznete i další informační materiály.

Sečíst se je možné do 11. května online na webu https://scitani.cz/ nebo prostřednictvím listinného formuláře. S ohledem na epidemickou situaci doporučujeme vyplnit elektronický formulář.

Pokud se někdo nesečte online, musí vyplnit listinný formulář. Sčítací komisaři je roznášejí od 17. dubna. Druhé kolo pokusů o jejich doručení zahájí v pátek 30. dubna. Formuláře si lze vyzvednout i na kontaktních místech sčítání zřízených na více než 800 pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Aktuální informace o zapojených sčítacích komisařích a adresy kontaktních míst jsou zveřejněny na webu České pošty. Vyplněný listinný sčítací formulář lze do 11. května odeslat zdarma poštou v odpovědní obálce, kterou od nás obdržíte, nebo odevzdat na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Podrobnosti jsou k dispozici na webu https://scitani.cz/.

Zprávu připravil: Ing. Marek Rojíček, Ph.D. - předseda Českého statistického úřadu


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu