Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sčítače prověří dopravu v Litoměřicích

mestompCentrum Litoměřic se podrobí výzkumu intenzity dopravy. Nenápadná sčítací zařízení zaznamenají dopravní vytíženost v historické části města od 13. do 20. října. Díky těmto šetřením a informacím od občanů z probíhajícího průzkumu dopravního chování získá město vstupní data pro dopravní model, který může v budoucnu pomoci s organizací dopravy Litoměřic. „Naměřené hodnoty budou vodítkem pro základní výpočty a statistiky popisující složení dopravního proudu, rozložení intenzit dle kategorií a časové periody či statistiky popisující průběh rychlostí na měřené lokalitě,“ vysvětlila Barbora Novotná Březovská z Centra dopravního průzkumu.

 

Měření zajistí automatický sčítač dopravy (ASD - Sierzega SR4), který zaznamená každé vozidlo v měřeném profilu. K němu následně přiřadí informace o směru jízdy, rychlosti, délce, kategorii i odstupu od předchozího vozidla v sekundách včetně času průjezdu. Zařízení pracuje s rozsahem rychlostí od 3-250 km/h. Je autonomně napájeno a má kompaktní rozměry, neovlivňuje tedy řidiče v dopravním chování. „Sčítače se nejčastěji umísťují na sloupky dopravních značek. Dopravu prověří v ulicích Lidická, Michalská, Velká Dominikánská, Dlouhá, Mostecká a Jarošova. Kromě těchto ulic pak ještě na třech místech vytipovaných Centrem dopravního výzkumu v souvislosti s připravovanou rozptylovou studií,“ doplnil projektový manažer udržitelné dopravy Zdeněk Zabilanský z Městského úřadu Litoměřice.

Výzkum intenzity dopravy navazuje na směrový průzkum dopravy organizovaný Centrem dopravního výzkumu v měsíci září. Výsledky měření město obdrží do konce roku 2017, dopravní model bude zpracován v první polovině roku 2018.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu