Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Sběrný dvůr je přeplněn, kapacita v těchto dnech nestačí

sbernydvurmpS obrovský nárůstem odpadu se potýká město Litoměřice. Sběrný dvůr dokonce musel být před několika dny již v poledne z kapacitních důvodů uzavřen. Ačkoliv den předtím byl kompletně vyvezen a uklizen, občané ho během chvíle znovu přeplnili odpady všeho druhu. Například šestitunový kontejner na dřevo byl naplněn za pouhou hodinu.


Příčin tohoto stavu je hned několik. Vzhledem k epidemii koronaviru se lidé vrhli na velké úklidy bytů, domů a zahrad. „K tomu všemu již poněkolikáté začala hořet skládka SONO u Siřejovic, kam odpady vozíme. Museli jsme si pomoci skladováním ve velkoobjemových kontejnerech v areálu technických služeb města a po dohodě s firmou FCC BEC odvážet odpady do větších vzdáleností do Ústí nad Labem či Prahy,“ vysvětlil vedoucí odboru životního prostředí městského úřadu Pavel Gryndler, který děkuje lidem za trpělivost v případech, kdy jim odpad nemohl být z kapacitních důvodů odebrán. Doporučuje proto si na sběrný dvůr nejprve zavolat (tel. 739 328 569).
Zatímco někteří lidé se chovali zodpovědně, jiní si příliš nelámali hlavu s tím, že je v neděli sběrový dvůr zavřený. „Stalo se, že odpad zanechali před branou sběrného dvora. Jeho zaměstnanci tak museli v pondělí ráno nejprve odpad odstranit, aby se vůbec dostali dovnitř a mohli otevřít,“ připomněl jednu z událostí vedoucí Gryndler.

Ve městě přetékají i kontejnery. Pracovníci odboru životního prostředí proto urychleně jednají o navýšení počtu vývozů. „Na základě vlastního průzkumu a podnětů od obyvatel města jsme vytipovali zhruba tři desítky lokalit, kde to je nejvíce potřeba,“ uvedla referentka odpadového hospodářství MěÚ Kristýna Slabochová.

Vzhledem k tomu, že zvýšení vývozů s sebou ponese zhruba milion korun navíc z rozpočtu města, budou se mimořádnými výdaji zabývat radní. Za odpady město Litoměřice již nyní vydá každoročně ze svého rozpočtu 15 milionů korun. Z toho necelé tři miliony korun jsou pak městu vráceny od obalové společnosti EKO-KOM za odpad vytříděný občany.

Otevírací doba sběrného dvora v Nerudově ulici:


Pondělí: 8:30-16:00
Úterý: 8:30-18:00
Středa: 8:30-16:00
Čtvrtek: 8:30-18:00
Pátek: 8:30-15:00
Sobota: 8:00-14:30

Pozn.: Obyvatelé Litoměřic zde mohou odpad ukládat zdarma.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu