Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ukrajina sbírky

Sběrná místa v Litoměřicích se plní materiální pomocí

Litoměřice v tuto chvíli mají tři místa určená na sběr materiální pomoci pro Ukrajinu. Dvě se nacházejí v objektech provozovaných Charitou Litoměřice, a to v Domově na Dómském pahorku v Zahradnické ulici a v Charitním domově sv. Zdislava ve Velké Dominikánské ulici. Primárně slouží k pokrytí současných a budoucích potřeb uprchlíků přijíždějících do Litoměřic.

Třetí sběrné místo provozuje v Žernosecké ulici u mostu Generála Chábery firma BigMat Stavebniny B+D pod hlavičkou svého nadačního fondu. Zde je shromažďována materiální pomoc, která je odvážena na ukrajinské hranice.

„Rozlišujeme tedy dvě linie pomoci, přičemž každá z nich je důležitá,“ říká ředitelka Charity Litoměřice Karolína Wankovská. Podle ní jsou v tuto chvíli nejvíce potřeba trvanlivé potraviny, hygienické potřeby, ale hodit se v budoucnu zřejmě mohou i funkční mobily, protože jeden z mobilních operátorů avizoval poskytnutí nabitých SIM karet.  Užitečné ale jsou i malé ledničky, dále nádobí na vybavení ubytovny v Želeticích, která začne v příštím týdnu sloužit jako litoměřické koordinační centrum na pomoc uprchlíkům.

Popisky k fotografiím:
Snímky 1-8: Sběrné místo Nadačního fondu BigMat Stavebniny B+D v Žernosecké ulici.
Snímky 9-11: Sběrné místo v Domově na Dómském pahorku. „Stačí materiální pomoc nechat na recepci a my už vše pomocí vozíčku odvezeme na sběrné místo. Děkujeme všem, kteří přispívají,“ sdělila Iveta Šerberová, vedoucí Domova na Dómském pahorku.
Snímky 12-16: Sběrné místo v Domově sv. Zdislavy. „Lidé jsou úžasní. Jezdí rovnou bez ohlášení a vozí vše potřebné včetně kočárků nebo dětských postýlek,“ chválí litoměřické občany Lydie Hrdličková, vedoucí Charitního domova sv. Zdislava. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu