Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Šampionem Vinařských Litoměřic se prvně za 15 let stane víno z Čech

vlmpČeští vinaři zabodovali. Vůbec prvně v patnáctileté historii Vinařských Litoměřic získá titul šampiona roku 2017 české víno. Stane se jím Rulandské šedé, ročník 2015, pozdní sběr, z České zemědělské univerzity v Praze. Získalo totiž nejvyšší bodové ohodnocení od zhruba stovky akreditovaných porotců, kteří v sále hotelu Koliba degustovali včera a dnes celkem 820 do soutěže přihlášených vzorků pocházejících ze 135 vinařství.

„Jsem doslova nadšený. Je to pro nás obrovská pocta a důkaz toho, že nejen na Moravě, ale i v Čechách umíme vyrábět kvalitní vína,“ neskrýval radost z výsledku zástupce vítězného vinařství Štěpán Weitosch. Druhý skončil Merlot, pozdní sběr, 2015, z tvrdonického vinařství Kosík. Třetí nejvyšší bodové ohodnocení dosáhl Ryzlink rýnský, 2015, pozdní sběr, ze Školního statku Mělník.

Vinařské Litoměřice jsou nejprestižnější soutěžní, prezentační a prodejní akcí vín v Čechách. Směle konkurují moravským Valticím. „Těší mě tak vysoký počet do soutěže zaslaných vzorků i jejich vysoká kvalita. Návštěvníci Vinařských Litoměřic, které tímto srdečně zvu, budou mít 21. a 22. dubna v Litoměřicích co ochutnávat,“ slibuje Pavel Kacerovský, jednatel Ortopedického centra Ústí nad Labem, které je pořadatelem akce.

Pokud tedy milujete kvalitní vína a cimbálovku Jožky Šmukaře, pak si nenechejte ujít již 15. ročník „Vinařských Litoměřic“. Do města na soutoku Labe a Ohře se opět sjede několik desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze Slovenska, Itálie, Rumunska, Německa, Portugalska a Bosny a Hercegoviny, aby na degustačních stáncích v domě kultury a hradu představily to nejlepší, co vyrobily. Tradiční bude i sobotní doprovodný program výstavy – “Víno a zdraví” a “Víno a pokrmy”, kde z úst odborníků zazní poznatky o vlivu vína na lidský organismus.

Výstava byla zařazena mezi nejprestižnější akce kraje a hrdě nese název „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“. Každoročně se těší velkému zájmu návštěvníků. Loňského ročníku se zúčastnilo přes šedesát vystavovatelů a více než čtyři tisíce návštěvníků.

Odbornými garanty výstavy jsou Cech českých vinařů a Vinařský fond ČR. Generálním partnerem výstavy je Ústecký kraj. Hlavní partneři jsou Vinařský fond ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Cech českých vinařů, Agrární komora ČR, města Litoměřice a Ústí nad Labem.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu