Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mezibraní revitalizace

S příchodem jara rozkvete Mezibraní, revitalizace právě skončila

Další část Litoměřic bude krásnější. V těchto dnech totiž skončila revitalizace lokality Mezibraní obklopující baštu, jež je součástí městského opevnění. Dnes zde funguje restaurace.

Vysázeno bylo 31 nových stromů, tři velké a tři menší záhony květin, vybudovány byly nové chodníky a travnaté plochy. Krása plochy pochopitelně vynikne až s příchodem jarních měsíců.

„Rozkvetou zde jarní cibuloviny, na podzim pak budou dosazeny astry a v největším záhonu levandule. Tyto záhony tedy budou modré a fialové. Co se týče stromů, volili jsme kaštany, pavlonie či svitely,“ informovala Lenka Brožová z odboru životního prostředí městského úřadu.

„Prosíme všechny občany, aby k chůzi používali výhradně dlážděné plochy. Pokud nám budou šlapat po záhonech, může se stát, že některé cibuloviny nevykvetou tak, jak bychom si přáli,“ vyzvala veřejnost Lenka Brožová.

Stejně jako na dalších travnatých plochách, ani zde město nebude lidem zakazovat případné posezení. Ovšem vzhledem k frekventovanosti hlavní cesty není pravděpodobné, že by tato lokalita lákala k piknikům na trávníku. Rovněž lavičky jsou umístěné pouze u hradeb.

„Mezibraní je pro turisty pomyslnou vstupní branou do centra Litoměřic. V těsné blízkosti se nachází jak autobusové, tak i vlakové nádraží. Revitalizace, kterou jsme dlouhodobě připravovali, si právě toto místo zaslouží a věřím, že i obyvatelé města ji ocení,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza.

Projekt za 6,4 milionu korun realizovala firma Smola Stavby s.r.o. z Litoměřic.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu