Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

V rozpočtu města jsou vyčleněny finance i na drobnější stavební akce

mestompJednou z nejvýznamnějších investičních akcí města Litoměřice v letošním roce pravděpodobně bude realizace druhé etapy regenerace pokratického sídliště. Ovšem pouze v případě, že město na ni získá dotaci ve výši 4 milionů korun, přičemž další dva miliony doplatí ze svého. Rozhodnutí o tom, zda s žádostí u Ministerstva pro místní rozvoj uspěje, radnice očekává na jaře.

Pokračovat v letošním roce však budou i stavby zcela nových komunikací, rekonstrukce stávajících a opravy chodníků. Nejvýznamnější investicí je v tomto ohledu výstavba dvou zcela nových ulic na Miřejovické stráni. V rozpočtu města je připraveno 9 milion korun na stavbu ulice Jasanové a 4,5 milionu korun na ulici Akátovou. Rozvoj Miřejovické stráně se tak dostává do další fáze poté, co se městu podařilo získat do svého majetku pozemky potřebné pro stavbu veřejných komunikací, která by měla být zahájena zhruba v polovině roku. Dokončena pak v letošním roce bude i loni zahájená oprava pokratických ulic Mlýnská a Skalická, jež si vyžádá 400 tisíc korun. O 300 tisíc více pak bude stát oprava Kapucínské ulice.

Necelých 200 tisíc korun si vyžádá stavba nového chodníku před Družbou, s níž budou souviset i drobnější změny v parkování. Dalších 800 tisíc korun je určeno na stavbu nových chodníků na sídlištích a opravu vyšlapaných částí vedoucích podél panelových domů. „Pokračovat chceme i v dalším budování bezbariérových přístupů, na což je i pro letošek vyčleněno půl milionu korun,“ dodal stavební technik odboru územního rozvoje Václav Blecha. Jak upozornil, hlavní páteřní tahy od Pokratic až k dolnímu vlakovému nádraží již mají bezbariérové přístupy. Na řadu tak přicházejí i vedlejší komunikace. Projekt bezbariérovosti město postupně realizuje ve spolupráci s organizacemi sdružujícími zdravotně handicapované osoby již deset let. Bezpečí chodců se zvýší i na konci Tyršova mostu směrem k Želeticím. Bezbariérový přechod pro chodce zde totiž bude nasvícen (240 tisíc Kč).

Na opravy veřejného osvětlení v ulicích Liškova, Karolíny Světlé a na sídlišti Kocanda letos půjde rovný milion korun. Celkem 600 tisíc korun si pak vyžádají opravy dětských hřišť a nákup nového vybavení. Více než 200 tisíc korun je určeno na opravu fasády, schodů a podesty u hřbitova. Na stavební úpravy letního kina zatím neupřesněného rozsahu je vyčleněno 200 tisíc korun. „Letní kino by však potřebovalo výraznější finanční injekci, proto se poohlížíme po vhodném dotačním titulu, který by nám umožnil realizovat opravy rozsáhlejšího charakteru,“ podotkla v té souvislosti vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.
Další významnou položkou v rozpočtu odboru územního rozvoje představují náklady na dokončení stavby kanalizace v Želeticích ve výši 5,4 milionu korun. Dešťová kanalizace pak bude budována i v Pokratické ulici, a to ve směru od Hlinné do Litoměřic. Jde o společnou akci realizovanou ve spolupráci se Správou a údržbou silnic a Severočeskou vodárenskou společností, kdy podíl města dosahuje 600 tisíc korun, včetně stavby chodníku.

Pokračovat bude i další doplňování městského mobiliáře. Na žádost veřejnosti přibudou lavičky v okolí Jiráskových sadů, stejně jako na prostranství před autobusovým nádražím, kam mají být instalovány i stojany na kola.

Další statisíce korun jsou určeny na opravy a revize lávek, opravu parkánového zdiva, kašny, zprovoznění nefunkčních vpustí apod.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu