Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Rozpočet Litoměřic na rok 2018 je příslibem dalšího rozvoje

mestompLitoměřice mají schválený rozpočet pro rok 2018. I v příštím roce bude pokračovat rozvoj města, přičemž nejvýznamnější investiční akcí bude dokončení revitalizace Palachovy ulice. Na řadu přijde oprava dalších silnic a chodníků, stejně jako modernizace tržnice a stavba parkovací věže pro kola u dolního vlakového nádraží.

Na dokončení Palachovy ulice bude v příštím roce potřeba z rozpočtu města 8,7 milionu korun, přičemž další čtyři miliony představuje dotace. Na cyklověž město vyčlenilo 1,3 miliony korun, dalších 12 milionů dosahuje dotace. Za zhruba 4,6 milionu korun bude rekonstruována Vavřinecká ulice. Příspěvek na provoz Technických služeb města oproti loňsku vzroste o zhruba 8 milionů korun, a to z důvodu zvyšujícího se tempa oprav městských komunikací. Pokračovat bude i obnova městského majetku. Zatepleny mají být objekty Mateřské školy v Alšově ulici a Srdíčka. Téměř milion korun bude investován do regenerace zeleně v ulici Mezibraní. I v příštím roce přibude podzemních kontejnerů (800 tisíc Kč). Na zhruba milion korun vyjde nákup nového vybavení pro obyvatele Domova na Dómském pahorku. Pokračovat bude s cílem snižovat emise z dopravy a propagovat vozy s alternativním pohonem i projekt elektromobility úřadu, na který zastupitelé vyčlenili 9 milionů korun poté, co získali dotaci ve výši 1, 7 milionu korun. Kromě elektromobilů zakoupí město i pozemek od Správy železniční dopravní cesty v ulici Husova (za 2,5 milionu korun), kde by v budoucnu mělo být vybudováno nové parkoviště. Zhruba milion korun si vyžádá zpracování projektových dokumentací souvisejících s přípravou několika dalších staveb, například 4. etapy regenerace panelového sídliště.

K meziročnímu zvýšení běžných výdajů města došlo o zhruba 64 milionů korun. Zhruba 10 milionů představují výdaje související s dotačními projekty, které jsou na straně příjmů kryty dotacemi. Tedy skutečné zvýšení výdajů dosahuje 54 milionů korun, přičemž převážnou část (cca 35 milionů) tvoří zvýšení mezd pracovníků města a jím zřizovaných organizací. Jde zejména o zvýšení tarifních platů dle nařízení Vlády ČR a zohlednění práce nového odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu, který plně převezme funkci zrušené příspěvkového organizace Centrum cestovního ruchu. Zbylých 19 milionů korun představuje zejména nákup služeb (například nové informační technologie) a výdaje určené na opravy komunikací prováděné technickými službami.

„Příjmy v rozpočtu dosahují 521 milionů korun a výdaje 544 milionů korun. Rozdíl činí 23 milionů korun,“ shrnula vedoucí ekonomického odboru Iveta Zalabáková. Skutečný schodek však je jen 15 milionů korun. „Zbývající částku totiž představují finanční prostředky, které byly ušetřeny v loňském roce a přesunuty do roku letošního,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza. Příkladem je cyklověž, která bude oproti plánu postavena až příští rok na jaře.

Město Litoměřice má zpracované i další projekty, jejichž realizace však závisí na získání dotace. Příkladem je vybudování nového parkovacího domu v bývalém železničním tunelu nebo nových učeben Masarykovy základní školy. „Vzhledem k tomu, že dlouhodobě hospodaříme bez dluhu a na účtu města je rezerva ve výši zhruba 100 milionů korun, jsme připraveni zrealizovat i další projekty v případě, že naše žádosti o dotace budou kladně vyřízeny,“ ujistil starosta města Ladislav Chlupáč.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu