Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ddm logo

Rozmarýn slaví Den Země akcí „Želví putování“

K příležitosti oslav Dne Země pořádá Dům dětí a mládeže Rozmarýn v Litoměřicích (DDM) akci „Želví putování“, která se koná od čtvrtka 22. dubna do neděle 25. dubna. Při želvím putování se soutěžící dozví spoustu informací o životě mořských želv a naučí se, jak tyto ohrožené druhy chránit. Děti, které se zúčastní, odevzdají vyplněné pracovní listy a zařadí se do slosování o odměny. Den Země je celosvětová událost každoročně organizovaná 22. dubna. Zaměřuje se na podporu ochrany životního prostředí a jeho propagaci.

Hra začíná 22. dubna, pracovní listy a další informace zveřejní DDM v den zahájení. „Aby děti tuto hru v pohodě zvládly, je nutné si vytisknout všechny pracovní listy nebo si je vyzvednout v dřevěné schránce připevněné na plotě v Rozmarýnu. Soutěžící dále potřebují chytrý telefon s daty, propisku a barevnou fixu nebo pastelku. V případě, že nemají data, přehrají si nápovědná videa doma. Pak už jen s dobrou náladou hurá do terénu,“ informuje ředitelka DDM Rozmarýn Zuzana Bendová.

V pracovních listech najdou želví ochranáři dvanáct úkolů. Po městě je rozmístěno deset stanovišť, která jsou propojena s úkoly v pracovních listech. Zakreslena jsou na mapě, přičemž je doporučeno je obejít dle pořadí. Video na stanovišti č. 4 je nápovědou také pro stanoviště 5-9. „Doplňte pracovní listy a spolu se splněnými úkoly vhoďte nejpozději v neděli 25. dubna do dřevěné schránky připevněné na plotě DDM Rozmarýn. Nezapomeňte uvést své jméno a telefonní kontakt. Při odevzdání budete automaticky zařazeni do slosování, které proběhne v úterý 27. dubna. Těšíme se na všechny želví ochranáře, vítěze budeme kontaktovat telefonicky,“ doplňuje ředitelka Zuzana Bendová.

Více informací se dozvíte na https://www.ddmrozmaryn.cz/ či FB stránce https://www.facebook.com/DDMRozmaryn


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu