Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

logo DDM Rozmarýn Litoměřice

Rozmarýn pořádá „Putování za velikonočními vajíčky“ či sportovní hry

Již od pátku 26. března se mohou děti s jejich rodiči zúčastnit putování za velikonočními vajíčky, které pořádá Dům dětí a mládeže Rozmarýn v Litoměřicích (DDM). Putování začíná na litoměřické BMX dráze v Pokraticích, pokračuje k Pokratickému rybníku na Skalici a vrchem zpět. Zahájení je v pátek ve 14 hodin, ukončení v neděli 28. března v 17 hodin. DDM připravil pro milovníky pohybu také jarní sportovní soutěže, kde se děti utkají v pěti disciplínách.

Úkolem putování je hledání velikonočních vajíček umístěných více či méně viditelně podél naplánované trasy, které zároveň fungují jako ukazatele cesty. „Cílem je vyluštit tři slova související s Velikonocemi. Ti menší mohou hledat zatoulaná vajíčka a se slovní nápovědou jim pomohou rodiče, starší děti si budou lámat hlavu se slovy a jejich významy,“ uvedla Zuzana Bendová, ředitelka DDM Rozmarýn. Vajíčka se hledají a nesbírají, aby si zábavnou hru mohlo užít co nejvíce dětí.

S sebou si děti přibalí tužku, papír a dobrou náladu. Podrobná pravidla soutěže na https://www.ddmrozmaryn.cz/ či FB stránce DDM Rozmarýn. Všichni úspěšní řešitelé budou zařazeni do slosování o tři velikonoční výslužky.

Maratónský běh, sprint, hod tenisovým míčkem do dálky, opilý kuchař či opičí dráha jsou disciplíny jarních sportovních her. Ty DDM pořádá od 9. do 11. dubna na Střeleckém ostrově v blízkosti dětského hřiště. Hry jsou určené rodinám s dětmi od 4 do 8 let, které rádi sportují a chtějí si zabojovat o medaili a odměnu.

„Na plot u veslařského klubu umístíme dvě dřevěné schránky s označením Dům dětí a mládeže Rozmarýn. Jednu skříňku uzamkneme zámkem s kódem. V ní si soutěžící vyzvednou soutěžní kartičky a potřebné pomůcky ke splnění soutěží. Zároveň prosíme všechny o vracení kartiček i pomůcek zpět do schránky k využití pro ostatní sportovní nadšence,“ informuje Zuzana Bendová.

Účastníci si budou v rámci každé soutěže měřit čas, z toho důvodu je třeba mít s sebou mobilní telefon či jinou časomíru. Do druhé schránky pak vloží vyplněné soutěžní kartičky se zapsaným časem. Kartičku je třeba čitelně podepsat a uvést telefonní číslo či email z důvodu možného kontaktování v případě výhry. „Veškeré disciplíny vám názorně předvedeme ve videu, které zveřejníme na našem webu www.ddmrozmaryn.cz nebo FB stránce DDM Rozmarýn Litoměřice. Zde se také dozvíte kód k zámku, abyste si mohli otevřít schránku. Těšíme se na všechny soutěžící,“ dodává Zuzana Bendová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu