Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

děti v DDM Rozmarýn

Rozmarýn děti v nouzovém stavu edukuje i zabaví

Dům dětí a mládeže Rozmarýn v Litoměřicích (DDM) se svou činností nezahálí ani v době nouzového stavu. S dětmi je v kontaktu prostřednictvím videoreportáží, pomáhá s doučováním, pořádá online dopravní výuku žáků 4. tříd, organizuje zábavné venkovní aktivity, okresní vědomostní soutěže nebo plánuje letní tábory.

Zábavné a edukativní videoreportáže natáčené v rámci všech volnočasových aktivit DDM dostávají děti každý týden na web, podívat se na ně mohou prostřednictvím kódu, který jim byl přidělen. Videa jsou inspirací pro volný čas dětí i celé rodiny. Kurzy anglického jazyka a kroužek „Magic The Gathering“, založený na logickém myšlení a znalostech anglického jazyka, probíhají i nadále ve smluvených časech online.

Ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR pořádá Rozmarýn online okresní soutěže. „Podíleli jsme se již na organizaci dějepisné olympiády, olympiády z českého jazyka či matematiky. Zájem žáků o vědomostní soutěže neustal, a to je pro nás hlavní motor,“ informuje ředitelka DDM Zuzana Bendová.

Lektoři DDM připravili online dopravní výuku pro žáky 4. tříd. „Výuka má stoprocentní účast, děti se na ni těší a chválu slyšíme i od rodičů. Máme radost alespoň z minimálního online kontaktu s dětmi,“ doplnila Zuzana Bendová. V DDM funguje také „výdejní okénko“ balíčků s keramikou. Keramické výrobky děti tvoří doma, donesou do DDM a po vypálení v peci si hotové odnáší domů.

Rozmarýn se zapojil do celonárodního projektu Středisek volného času, jehož podstatou je sdílení aktivit, nápadů a vzdělávacích lekcí na portálu https://mitkamjit.cz/. Portál Mít kam jít nenabízí pouze volnočasové aktivity. Na podzim loňského roku začal poskytovat s využitím dostupných komunikačních prostředků i vzdělávací program, jehož podstatou je doučovat děti, které potřebují pomoc s probíranou látkou. Pracovníci DDM doučují žáky český jazyk, anglický jazyk, matematiku a fyziku.

I letos přichystal pro děti tým DDM rozmanitý výběr letních výjezdových i příměstských táborů. Místa se rychle plní, v některých turnusech ještě poslední volná jsou. Důležité informace a další pokyny nejen k táborům na www.ddmrozmaryn.cz, FB stránce „DDM Rozmarýn“ či přímo na recepci (416 741 798, 602 589 897, e-mail: recepceddm@seznam.cz). Hlavní budova je pro veřejnost otevřena od pondělí do čtvrtka od 8 do 13 hodin.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu