Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Rodičky si rodný list dítěte odnesou domů rovnou z porodnice

Matrikářka Jana Hříbalová drží nové listy na novém pracovišti matrikyPouhý den po porodu převzaly dnes dvě mladé ženy rodné listy svých miminek. Městský úřad v Litoměřicích tímto krokem zahájil první den provozu nového detašovaného pracoviště matriky nacházejícího se přímo v nemocnici.

Matrikářka bude úřadovat v prostoru stávajícího pracoviště Czech POINTu, v blízkosti nemocniční recepce. Provozní doba Czech POINTu je pondělí až pátek od 8 do 12 hodin, od 12 do 13 hodin na ni nyní naváže provoz matriky. „Na detašované pracoviště Czech POINTu máme pozitivní zpětné vazby. Věříme, že i maminky přivítají službu matrikářky, díky níž jim odpadne cesta na městský úřad. Zároveň s miminkem si domů odnesou i rodný list dítěte,“ uvedl tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

Přímo na pokoji porodnického oddělení tak dnes matrikářka Jana Hříbalová předala první rodný list připravený detašovaným pracovištěm Monice Kratochvílové ze Vchynic, mamince Olivera, který se 1. ledna v 9.36 hodin narodil jako první miminko roku 2020 v litoměřické nemocnici. Květinu, poukaz na nákup zboží v prodejně zdravotnických potřeb v hodnotě čtyř tisíc korun následně předal mamince předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s., Radek Lončák.

Rodný list dítěte si domů odnese i Veronika Kováčová z Litoměřic, jejíž Adélka se narodila o chvíli později. „Alespoň ušetříme čas běháním na úřad. Je to milé,“ shodovaly se maminky, které v litoměřické nemocnici přivedly na svět první dvě miminka letošního roku.

K dalšímu rozšíření a zkvalitnění služeb tak s příchodem roku 2020 vykročil Městský úřad v Litoměřicích, který loni zvítězil v celorepublikové soutěži Ministerstva vnitra, a byl vyhlášen v kategorii obcí s rozšířenou působností „Přívětivým úřadem 2019“. Do soutěže se přihlásilo 146 obcí III. typu (a městských částí hl. m. Prahy), tedy 64 % ze všech obcí III. typu. Jako druhý skončil Magistrát města Liberce a třetí Městský úřad Žďár nad Sázavou.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu