Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Burza škol Litoměřice

Rodiče budoucích prvňáků získali na Burze škol cenné informace

Prostory litoměřického hradu zaplnili ve čtvrtek odpoledne rodiče předškolních dětí. Přišli se tam seznámit s jednotlivými litoměřickými základními školami ještě předtím, než se 18. a 19. dubna uskuteční zápisy do prvních tříd.

Svůj stánek na dalším ročníku Burzy škol měly nejen základní školy zřizované městem Litoměřice, ale také tři místní soukromé základní školy. Prezentoval se tu také Dům dětí a mládeže Rozmarýn, Základní umělecká škola a Knihovna Karla Hynka Máchy.  Informace spojené se začátkem základního vzdělávání zájemcům poskytovali rovněž zástupci z Pedagogicko-psychologické poradny. A zatímco rodiče mohli čerpat praktické informace u zástupců jednotlivých zařízení, děti se mohly zabavit u připravených aktivit.

Burzu škol ve spolupráci se základními školami pořádá od roku 2016 Mateřská škola Litoměřice. „V posledních dvou letech se burza kvůli protiepidemickým opatřením konat nemohla. Proto mě velmi těší, že si na letošní ročník našlo cestu tolik návštěvníků,“ těšila ředitelku Mateřské školy Litoměřice Moniku Mejtovou velmi hojná účast rodičů.

Patřila mezi ně také Jitka Hájková, která se do hradu přišla se svým synem, kterého chce přihlásit na Základní školu Na Valech. „My už sice máme jasno, ale přesto jsem si chtěla zjistit bližší informace dříve, než půjdeme k zápisu. U nás rozhodlo především to, že bydlíme vedle školy a navštěvovala ji i má starší dcera,“ řekla maminka nastávajícího prvňáka.

Zápisy do prvních tříd litoměřických základních škol proběhnou ve dnech 18. a 19. dubna. Do prvních tříd základních škol se zapisují děti, které do 31. srpna 2023 dovrší šestý rok věku. Rodiče mohou letos v Litoměřicích své děti zapisovat na osm základních škol, do šesti spadající pod město a tří soukromých.   

Prohlédnout si zázemí jednotlivých škol budou mít rodiče i v rámci Dnů otevřených dveří. Termíny jejich konání naleznete ZDE


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu