Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Revitalizace pokratického sídliště možná bude pokračovat

sidlistmpRegenerace panelového sídliště Pokratice pravděpodobně bude pokračovat. První z celkem pěti etap projektu se chýlí ke konci. V prosinci zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci na realizaci druhé etapy, a to opět z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Celkové náklady druhé etapy byly vyčísleny na 6 milionu korun, přičemž město požádalo MMR o 4 miliony korun. Zbývající dva miliony má připraveny v již schváleném rozpočtu pro letošní rok. „Pokud bude dotace schválena, k realizaci pravděpodobně přistoupíme ve druhé polovině letošního roku,“ informoval místostarosta Václav Červín.

Revitalizace se má tentokráte týkat okolí domů Pokratická 50, 52, 54, 56 a U Kapličky 6, 7, 8, 9. V projektu jsou zohledněny i názory a požadavky, které vzešly z ankety mezi obyvateli této lokality, uskutečněné na přelomu listopadu a prosince. Svůj názor následně ústně vyjádřily i zhruba dvě desítky lidí, které se 30. listopadu setkaly s architektem a zástupci města při procházce dotčeným územím. Na změny se těší. „Věřím, že se zde zlepší kultura bydlení a žití. Rád bych však, aby tento krok nastartoval i změny v systému parkování,“ uvedl jeden z účastníků procházky Václav Píza. Změny v parkování na území revitalizovaném v první a druhé etapě však řeší až třetí etapa.

„Ve druhé etapě projektu jsou navrženy úpravy stávajících povrchů a budování nových pěších tras dle návrhů veřejnosti, stavební úpravy vedoucí ke zvýšení bezpečnosti chodců, včetně bezbariérového řešení, dále revize a doplnění nového osvětlení, například u přechodů a přechodových míst, obnova zeleně, řešení sběru komunálního a separovaného odpadu, osazení mobiliáře a podobně,“ informovala Dana Svobodová z odboru územního rozvoje městského úřadu.

Právě dokončovaná první etapa se týká především okolí Pokratického potoka a pěší trasy za objekty ulice Alfonse Muchy. Součástí je nové odpočinkové místo s herními prvky, nový mobiliář, úpravy stávající komunikace, chodníků a výsadba nové zeleně. "Stavebně nejnáročnější je oprava lávky u teplovodu," dodal stavební technik odboru Ladislav Pošík.

Problematika regenerace sídliště byla analyzována a rozpracována studií již v roce 2004. V uplynulých letech však nebyly vypsány vhodné dotační tituly. Situace se změnila až v roce 2015 a Litoměřice šanci na získání dotace využily.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu