Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Rekonstrukce Kalicha: V příštím roce bude zahájena první etapa

ilustrační foto budovy KalichaUnikátní projekt rekonstrukce vyhlídkové věže Kalich, která je nejnavštěvovanější památkou města Litoměřice, se v příštím roce posune do další fáze. Bude zahájena první etapa renovace krovu. Dožilé prvky krovu nahradí dřevo, které bylo v letošním roce zpracováno jedinečným postupem.

Kmeny, jež budou použity na opravu, se v srpnu po 2,5měsíčním máčení v Labi pod jezem v Českých Kopistech plavily po řece na Lodní náměstí, kde byly očištěny a převezeny na Mírové náměstí. Před zraky veřejnosti tu tesaři z firmy Tesařství Čenda historickými metodami dřevo téměř do konce září opracovávali. Druhá část kmenů, které se máčely v Záhořanském rybníku, byla vylovena koncem října a přemístěna do bývalých kasáren Pod Radobýlem k otesání. Zde se také nachází otesané kmeny z Mírového náměstí.

V současné době bylo dokončeno zpracování projektové dokumentace první etapy. „Ta zahrnuje výměnu a náhradu dožilých prvků v nejnižší části krovu, jako jsou pozednice, kráčata, zhlaví krokví,“ informoval Ladislav Pošík, stavební technik Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích. Druhá etapa, která řeší opravu vazby a podstřešní konstrukce, by měla proběhnout na přelomu let 2020 a 2021. Celý proces obnovy završí v roce 2021 kompletní výměna střešní krytiny. Celkové náklady na rekonstrukci věže jsou vyčísleny na 10 milionů korun. Město Litoměřice nyní jedná o případných dotacích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu