Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Regenerace pokratického sídliště bude pokračovat, řekněte svůj názor

sidlmpRegenerace sídliště v Pokraticích pokračuje. Pravděpodobně již v dubnu bude zahájena čtvrtá etapa rekonstrukce týkající se lokality ohraničené ulicemi Ladova a Alfonse Muchy. Zároveň s tím město zahájilo projektové práce na realizaci páté etapy. V té souvislosti opět vyzývá občany, aby se prostřednictvím ankety i účastí na procházce s architekty zapojili do diskuse o výsledné podobě projektu.

„Obyvatele, kteří nám chtějí sdělit své představy související s chystanou 5. etapou, zveme 3. dubna v 16 hodin na prohlídku lokality,“ uvedla vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Sraz je v 16 hodin na křižovatce ulic Janáčkova a Alfonse Muchy. Rekonstruováno má být dětské hřiště, doplněny odpočinkové plochy, venkovní prvky pro mládež, opraveny pěší komunikace, dojde k prořezu a výsadbě zeleně, doplnění městského mobiliáře a změnám v parkování.

Kdo se nebude moci procházky s architektem dotčenou lokalitou zúčastnit, může svůj názor vyjádřit v anketě. Anketní lístky budou distribuovány do všech domácností v dané lokalitě. Vyplněné mohou být odevzdány do 15. dubna. Sběrným místem je vinotéka U Kapličky. Názor je možno vyjádřit i zde.

Zatímco projekt 5. etapy revitalizace sídliště je ve fázi příprav, na realizaci 4. etapy již bylo vyhlášeno výběrové řízení. Práce zahrnou opravu dětského hřiště mezi ulicemi A. Muchy a Ladova, prořez a výsadbu zeleně, doplnění městského mobiliáře, úpravu exteriérových schodišť, změny v parkování apod. Zahájeny budou na jaře a skončí pravděpodobně na podzim. „Město i pro letošní rok získalo ze Státního fondu rozvoje bydlení dotaci ve výši 6 milionů korun, přičemž zhruba stejnou částku přidá na realizaci projektu ze svého,“ informoval místostarosta Václav Červín.

 

Příloha 1: Lokalita, které se dotkne pátá etapa rekonstrukce pokratického sídliště.

Přílohy:

Zákres (.pdf)

Příloha 2: Pozvánka na procházku s architektem.

Přílohy:

Plakát (.pdf)

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu