Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Redigitalizace kina Máj v Litoměřicích byla dokončena

kinosalmpKino Máj nabízí divákům kvalitnější zážitek z projekce. Po sedmi letech, což odpovídá životnosti původního projektoru, byla technologie vyměněna za novou, modernější. Došlo k obměně nejen samotného projektoru, ale i systému pro přehrávání 3D obsahu a výměně promítacího plátna. Kromě toho byl zrekonstruován a z části nahrazen dosluhující zvukový systém (z roku 2000) včetně kabeláže. Proběhla i příprava na montáž nejmodernějšího zvukového systému Dolby Atmos. Na rekonstrukci vyčlenilo město Litoměřice dva miliony korun a Městským kulturním zařízením se podařilo získat téměř šest set tisíc korun formou dotace ze Státního fondu kinematografie (SFK).

 Modernizace kina Máj bude dále pokračovat. Kino se v blízké budoucnosti dočká klimatizace. V současnosti je kvůli výkonnějšímu projektoru řešena v promítací kabině. Přáním provozovatelů je dokončit i výměnu sedaček, které jsou za hranicí životnosti. První tři řady byly vyměněny v roce 2017. „Díky ušetřeným financím MKZ (dotace SFK na modernizaci) letos nahradíme dalších pět řad a z hospodářského výsledku roku 2018 pak hned v začátku příštího roku dokoupíme zbytek,“ sdělila ředitelka MKZ Věra Kmoníčková. Počítá se i s poslední VIP řadou, která bude prostornější, komfortnější a jejíž součástí by měly například stolky. Celková kapacita se po úpravách sníží, stále však v sále zbyde více než tři sta sedadel.

   Velkou radostí pro zřizovatele kina je návštěvnost. Ukazuje, že nejen litoměřičtí mají své kino rádi. Od začátku roku do konce září přišlo zhlédnout film již 49 000 diváků. „Průměr na představení dosahuje 60 diváků, o čemž se multiplexům může jen zdát. Lidé se k nám vrací a my jim za to děkujeme,“ dodala Věra Kmoníčková. Při promítání českého filmu „Po čem muži touží“ sál doslova praskal ve švech a lístky na něj byly i vyprodané. Pro velký zájem se jeho projekce několikrát opakovala.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu