Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Rákosníčkovo hřiště bude stát na Cihelně

rakosnickovo hristempRákosníčkovo hřiště bude stát na sídlišti Cihelna. Rozhodli tak svým hlasováním účastníci ankety, která probíhala na webových stránkách Zdravého města Litoměřice. Cihelna získala 281 hlasů, Seifertova ulice 229 a ulice Kosmonautů 181 hlasů.

"Jsem ráda, že lidé takto rozhodli. Osobně jsem také preferovala tuto lokalitu, neboť se v mnoha ohledech jeví jako nejvhodnější. Hřiště se sem hodí, místo splňuje požadované parametry, navíc hřiště zde dříve bývalo," uvedla vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Vůbec první návrh města, aby hřiště bylo postaveno přímo v sousedství LIDLu, na pozemku společnosti, která projekt Rákosníckovo hřiště realizuje, její vedení odmítlo.

Zastupitelé již schválili 300 tisíc korun na realizaci přípravných stavebních a inženýrských prací, které vlastní instalaci Rákosníčkova hřiště musí předcházet. „Je třeba odstranit stávající betonovou dlažbu, připravit odpovídající povrch, provést úpravy okolí, včetně přístupových cest, zajistit vyjádření a vytýčení inženýrských sítí a jejich případnou ochranu - krytí, povolení stavebního úřadu a další nezbytné úkony, které vyplývají z předložené smlouvy investora," vyjmenoval některé z nezbytných úkonů stavební technik odboru územního rozvoje Václav Blecha.

Pokud nenastanou neočekávané události, vedení společnosti LIDL již avizovalo, že slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště proběhne v neděli 31. května, a to s celodenním programem, v němž nemá chybět ani vystoupení Michala Nesvadby.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu