Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Radnice chce vybudovat odborné učebny v Masarykově základní škole

mestompNa zhruba 25 milionů korun je vyčíslen projekt vybudování odborných učeben v Masarykově základní škole. Podání žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která by mohla dosáhnout 90% celkových způsobilých nákladů, jednomyslně schválili zastupitelé. „V půdních prostorách objektu školy chceme vybudovat odborné učebny pro výuku informačních technologií, fyziky a chemie, dále jazykové učebny a řemeslnou dílnu, respektive výtvarný ateliér. Škola má kmenových učeben dostatek, ale ty pro odborné předměty chybějí,“ informoval místostarosta Karel Krejza.

Využívat je však má nejen 480 žáků školy, která je kapacitně zaplněna, ale i žáci ostatních základních škol, včetně zvláštní školy speciální a praktické zřizované krajem a soukromé ZŠ Lingua universal. „Memoranda o spolupráci jsou součástí žádosti o dotaci,“ upřesnila vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Projektová dokumentace již je zpracovaná a bylo zahájeno řízení na vydání stavebního povolení. Žádost o dotaci ještě doplníme projektovou dokumentací na vybudování bezbariérového přístupu a zadávací dokumentací řešící vybavení odborných učeben.
Projekt bude realizován s ohledem na finanční náročnost pouze v případě získání dotace. Rozhodnuto má být ve druhé polovině letošního roku. Pokud město uspěje, stavební práce vzhledem ke specifickému provozu školy začnou v červnu příštího roku.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu