Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Radní znovu ujistili veřejnost: Nemocnici do soukroma neprodáme

nemocnice2mpLitoměřičtí radní znovu ubezpečili veřejnost, že nebudou podnikat žádné kroky vedoucí k možnému převodu vlastnictví nemocnice na soukromý subjekt. Tento týden na svém jednání revokovali usnesení pocházející z 20. května letošního roku.

 „Vzhledem k tomu, že se nepodařilo získat podporu zaměstnanců nemocnice a veřejnosti, zastavují se veškeré další kroky města vedoucí k možnému převodu vlastnictví či provozování nemocnice Litoměřice, a.s., na soukromý subjekt,“ stojí v aktuálním usnesení rady.

Revokace spočívala zejména ve zpřesnění pojmů. V původním, nyní již neplatném usnesení bylo, že se zastavují kroky „do doby uskutečnění referenda“. Ohraničení dobou konání referenda tak bylo z usnesení vyňato, čímž radní zareagovali na neoficiální příslib, který z jejich strany v tomto směru zazněl v průběhu zářijového jednání zastupitelstva.

Velké emoce a obavy z budoucnosti nemocnice vzbudilo březnové jednání rady města, která přijala následující rozhodnutí: „RM po projednání stanovuje v rámci přípravné fáze transakce směřující k získání strategického partnera Nemocnice Litoměřice, a.s. další postup z navržených variant bodové zprávy Základní alternativy postupu při získání partnera pro společnost Nemocnice Litoměřice, a.s.“ vypracovanou JUDr. Mariannou Svobodovou, Duška and Svobodová advokátní kancelář, a to rozpracovat podrobněji variantu uvedenou v článku 2 této zprávy – PRODEJ 100% akcí nemocnice Litoměřice, a.s. partnerovi.“

Znovu tedy nezbývá než zopakovat, že šlo o přípravnou fázi, jednu z možných variant, a nikoliv tedy rozhodnutí o prodeji sta procent akcí. Tento krok byl posléze dezinterpretován a vyvolal několikaměsíční bouřlivé reakce. Jejich výsledkem bude 8. listopadu referendum.

„Jednání s Krajskou zdravotní, a.s., o začlenění litoměřické nemocnice k pěti nemocnicím sdruženým v Krajské zdravotní budou nadále probíhat,“ ujistil starosta Ladislav Chlupáč.

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu