Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Proseniorska politika

Radní schválili koncepci proseniorské politiky

Udržení a rozvíjení stávající kvality a hustoty sítě sociálních služeb a organizace volnočasových aktivit je hlavním cílem koncepce proseniorské politiky, kterou na následující čtyřleté období schválili tento týden radní.

Počet obyvatel žijících v Litoměřicích k 1. lednu 2021 je 24 183. Z tohoto počtu je 6 519 osob starších 60 let (27 %) a 1 092 osob nad 80 let (4,5 %). „Vnímáme potřeby této věkové skupiny. I nadále hodláme prostřednictvím různých společenských, ale i osvětových akcí podporovat setkávání seniorů a posilovat mezigenerační vztahy, které předchází sociálnímu vyloučení seniorů,“ uvedl v této souvislosti starosta Ladislav Chlupáč.

„Pořádáme například Místa přátelská seniorům, podporujeme spolky a kluby, například Klub seniorů, spolek LiPen, Klub aktivního stáří, hudební uskupení Druhý dech, jsme organizátory vánočního a červnového setkání s hudbou a tancem pro seniory,“ jmenuje vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková seniory oblíbené akce. 

Město Litoměřice vnímá také potřebu podpory bydlení dostupného seniorům. Jedním z cílů koncepce je proto vyčlenění 92 bytových jednotek z bytového fondu města sloužících soběstačným seniorům nad 65 let, kteří se ocitají v tíživé sociál-ní situaci.

Silné i slabé stránky Litoměřic definuje v koncepci Swot analýza. „Vnímáme ji jako důležité vodítko pro naše budoucí cíle. Díky těmto výsledkům vidíme, co se ve městě s ohledem na proseniorskou politiku daří, ale i to, kam je třeba se v příštím období zaměřit,“ upozornila Bohdana Dojčinovičová, která má na oddělení komunitního plánování tuto oblast na starosti.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu