Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Radní jednají o zastavení projektu stavby bytů v Jiříkových kasárnách

pave vizualizace dumLitoměřičtí radní jednají o ukončení stavby zhruba pěti desítek bytů, které měly vzniknout přestavbou bývalého vojenského objektu v Jiříkových kasárnách. Důvody jsou dva.

Tím prvním koronavirová krize, jejímž důsledkem bude mnohamilionový propad příjmů v rozpočtech měst a obcí. Druhým důvodem pak výrazně narušená statika armádou řadu let neudržovaného objektu a další stavební komplikace, jež se objevily již na počátku prací. V konečném důsledku by ohrozily časový harmonogram projektu a výrazně zvýšily finanční náročnost jeho realizace. 

„Mrzí nás, že se vzhledem k neočekávaným okolnostem nedá tento v České republice pilotní projekt první aktivní budovy realizovat. Za této situace považujeme jeho zastavení za nejrozumnější řešení,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč s tím, že s ohledem na očekávanou ekonomickou krizi by bylo pro město Litoměřice příliš velkým rizikem vzetí úvěru ve výši 100 milionů korun na stavbu tzv. startovacích bytů.
Nicméně do projektu finančně podpořeného 50 miliony Státním fondem životního prostředí již město Litoměřice vložilo zhruba 10 milionů korun, plus náklady na pořízení projektu. Radní proto hledají cesty, jak tuto částku co nejvíce ponížit. Zároveň s tím vyvstala otázka, jak naložit s bývalým vojenským objektem.

Radní proto zvažují vydat se cestou prodeje, a to formou veřejné licitace za cenu stanovenou znaleckým posudkem. Vedení města věří, se najde investor, který zde nové byty, byť jiného charakteru, postaví. Ostatně územní plán nic jiného ani neumožňuje.

Litoměřice nejsou jediné, kdo se dostávají při realizaci finančně náročných akcí do problémů. Podle informací zveřejněných Svazem měst a obcí musely obce už nyní zrušit necelých deset tisíc projektů v předpokládané hodnotě 8,4 miliard korun a dalších 23 tisíc v předpokládané hodnotě 28 miliard odložit.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu