Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Rada města ukončila nájemní smlouvu společnosti Zahrada Čech

logo zc mpSpolečnost Zahrada Čech, s.r.o., v níž 50% vlastní společnost s ručením omezeným EXPO CZ a stejnou část město Litoměřice jako vlastník areálu, začala provozovat výstaviště v roce 2013. Podmínky nájemní smlouvy však byly soutěženy již v roce 2011. Čtyři roky provozu ukázaly, že za současných podmínek, kdy nájemné a další poplatky činí průměrně 495 tisíc korun měsíčně, není společnost schopna dosahovat očekávaného zisku. „Za těchto okolností a pro nás velmi nevýhodných podmínek jsme se rozhodli činnost Zahrady Čech, s.r.o., nadále z vlastních prostředků nedotovat a v činnosti nepokračovat,“ uvedl v prohlášení poskytnutém vedení města jednatel společnosti Petr Skřivánek.

Podle něj významnou roli pro učinění takto zásadního rozhodnutí sehrálo i neustálé zpochybňování smluvních vztahů, které často zaznívá od jednoho opozičního zastupitele. „Opakované poškozování jména naší společnosti zveřejněnými urážlivými výroky a dehonestujícími články. Opětovné obhajování před Policií ČR kvůli nesmyslným a nepodloženým trestným oznámením. To vše díky jednomu a tomu samému zdroji. Olej do ohně přilévají i nejednotné názory Ministerstva vnitra, které se paradoxně neumějí domluvit na jednotném znění k platnosti či neplatnosti dodatků k nájemní smlouvě,“ jmenuje v písemném prohlášení další problémy Petr Skřivánek.

Litoměřičtí zastupitelé tak budou již 2. února stát před rozhodnutím, zda zachovat tradici výstavnictví a značku Zahrada Čech nadále rozvíjet. A pokud ano, tak jakým způsobem provoz výstaviště zajistí. „Prioritou je zajistit výstavní činnost v letošním roce,“ upozorňuje radní Lukas Wünsch, který zároveň jako jednatel hájí zájmy města ve společnosti Zahrada Čech. Rada proto v této souvislosti vypíše co nejdříve výběrové řízení a věří, že společnost Zahrada Čech disponující týmem zkušených lidí se do něj přihlásí a zrealizuje akce naplánované pro letošní rok.

O vypsání výběrového řízení na provozovatele a stanovení podmínek provozu v následujících letech by zastupitelé měli jednat vzápětí.

 

Prohlášení společnosti Zahrada Čech poskytnuté vedení města a novinářům na dnešní tiskové konferenci:

„Nemůžeme dále pokračovat“

Zahrada Čech, s.r.o., již čtvrtým rokem provozuje litoměřické výstaviště a za tu dobu zorganizovala řadu úspěšných akcí, včetně proběhlého jubilejního 40. ročníku Zahrady Čech. Druhým rokem získala ocenění v podobě zařazení do projektu Ústeckého kraje – Rodinné stříbro. Má řadu pozitivních ohlasů od vystavovatelů i návštěvníků na obnovu tradičního výstavnictví, a přesto si za současných podmínek nemůže dovolit výstaviště nadále provozovat.

Hlavním důvodem jsou neustálá zpochybňování smluvních vztahů. Opakované poškozování zveřejněnými urážlivými výroky a dehonestujícími články. Opětovné obhajování před Policií ČR kvůli nesmyslným a nepodloženým trestným oznámením. To vše díky jednomu a tomu samému zdroji – nejmenovanému opozičnímu zastupiteli. Olej do ohně přilévají i nejednotné názory Ministerstva vnitra, které se paradoxně neumějí domluvit na jednotném znění k platnosti či neplatnosti dodatků k nájemní smlouvě.

Netajíme se tím, že byznys tohoto druhu má celorepublikový pokles. Nároky od vystavovatelů i návštěvníků jsou vyšší, ale náš entuziazmus je dostatečně silný, abychom za správné podpory byli schopni výstavnictví v Litoměřicích udržet a nadále ho vyvíjet.
Za těchto okolností a pro nás velmi nevýhodných podmínek jsme se rozhodli činnost Zahrady Čech, s.r.o,. nadále z vlastních prostředků nedotovat a v činnosti nepokračovat.

Ing. Petr Skřivánek, jednatel společnosti Zahrada Čech


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu