NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

První senioři začínají studovat na základní umělecké škole

imatrikulace5mpNa Akademii umění III. věku začal historicky první semestr. Třicet seniorů bylo dnes při slavnostní imatrikulaci zapsáno do studia, které nově připravila Základní umělecká škola Litoměřice. Program je určen jak těm, kteří se chtějí pod odborným vedením pedagogů ve vybraném oboru zdokonalovat, tak i úplným začátečníkům. „Akademie nabídne umělecké vzdělání všem, kteří měli své sny a nestihli je uskutečnit a já věřím, že se nám je podaří splnit,“ vyjádřila se ředitelka ZUŠ Dominika Valešková v úvodu ceremoniálu, který se uskutečnil na litoměřické radnici za účasti starosty města Ladislava Chlupáče.

Studenti vybírali z oborů jako hra na klavír, varhany, housle, violu, violoncello, flétnu, klarinet, akordeon či zpěv a dramatický obor. Výuka, která bude probíhat v dopoledních hodinách, začíná 1. října. „Líbí se mi zvuk flétny a jsem velmi ráda za příležitost se hře na flétnu naučit,“ raduje se studentka Helena Koňáková.

ZUŠ ve spolupráci s radnicí reaguje na zájem aktivních seniorů o umělecký obor. Studenty nyní čekají 3 roky studia. „Touha vzdělávat se, poznávat a učit se novým věcem je dle mého názoru elixírem mládí,“ dodala Dominika Valešková, která s Ladislavem Chlupáčem popřála všem přítomným mnoho úspěchu a hlavně pohody a radosti během studia na Akademii umění III. věku.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu