Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

komunitni_zahradniceni

První komunitní zahrádka v Litoměřicích bude veřejnosti otevřena na jaře

U pokratických závor vzniká první komunitní zahrádka, se kterou vyhrály hlasování v participativním rozpočtu autorky Martina Žilková a Michaela Weikertová. Do přípravy zapojily i studentku zahradní architektury Terezu Bezděkovou, která navrhla koncepci zahrady. Město do realizace investuje 200 tisíc korun.

"Využít ji může každý, kdo si chce něco vypěstovat a nemá vlastní zahrádku. Zahrádka zatím není otevřená, proto komunikujeme prostřednictvím facebookové stránky KOZA – komunitní zahrádka Litoměřice. Tam se nám můžou zájemci hlásit a postupně se stát našimi členy,“ uvedla smysl projektu jedna z autorek Michaela Weikertová.

„Jsme ve fázi, kdy postupně pořizujeme materiál, abychom na jaře mohli zahájit první sezónu,“ dodává druhá spoluautorka Martina Žilková.

Nejen z důvodu probíhající pandemie koronaviru, ale také z hlediska technické náročnosti se příprava komunitní zahrádky opozdila. Bylo nutné najít vhodně oplocené místo s přístupem k vodnímu zdroji. Nakonec město Litoměřice poskytlo vítěznému projektu pozemek o rozloze osm set metrů čtverečních. Zde budou nejen záhony pro zahradničení, stromy, vlastní studna, ale také relaxační zóna pro rodiny s dětmi.

V rámci vyhlášení participativního rozpočtu došlo ke zjednodušení pravidel, stačí předložit pouze námět, nikoliv celý projekt. „S vyhlášením šestého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Litoměřice 2021 počítáme i letos, máte-li námět, určitě o něm popřemýšlejte, ať se s ním můžete přihlásit. Třeba vyhraje právě ten váš,“ doplnila koordinátorka Zdravého města a MA21 Irena Vodičková.

Smyslem participace je zapojit do plánovacích a rozhodovacích procesů veřejnou sféru, neziskové organizace i podnikatelské subjekty. Občané se mohou těšit na vyhlášení participativního rozpočtu či ankety, po uvolnění opatření i na setkání s občany v lokalitách a veřejné fórum.

Kvůli stávajícímu stavu chystá Zdravé město Litoměřice alternativy – především ankety, které budou probíhat zhruba jednou za šest týdnů. Ty budou zaměřeny na oblasti, které jsou důležité pro život ve městě. Hlasování bude probíhat pomocí aplikace mobilního rozhlasu.

„O jednotlivých plánovaných aktivitách budeme veřejnost včas informovat,“ dodává Irena Vodičková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu