Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

První festival elektromobility se Litoměřicím vydařil

uzitmpPrvní festival elektromobility v kraji nazvaný U-ŽÍT Litoměřice uspořádalo 4. září Zdravé město Litoměřice společně s partnery. Stovky lidí si v průběhu pátečního odpoledne prohlédly elektromobily světových i domácích značek, elektrokola, solární panely nebo tepelná čerpadla. Lidé se dozvěděli se jak ušetřit za teplo i elektřinu a přitom se mohli pobavit díky doprovodnému kulturnímu programu. V něm vystoupila s ekologickou show Ekopela, zpěvák Vladimír Hron či místní kapela Nestel Postel a DMC Revolution.

V rámci akce přijal na radnici místostarosta Karel Krejza zástupce partnerských firem propagujících šetrnou dopravu. Diskutovaly se různé možnosti spolupráce mezi firemní sférou a městem v oblasti šetrné mobility, oceněn byl také proaktivní a systémový přístup města k problematice dopravy a energetiky.

Z vystavených exponátů se největší hlouček lidí tvořil u stánku automobilky BMW. Ta v Litoměřicích prezentovala hybridní supersport i8 a plně elektrický vůz i3, který si mohli zájemci nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. Tahákem byl také americký elektromobil TESLA, který boří mýty o krátkém dojezdu elektromobilů, neboť na jedno nabití zvládne ujet 400 km. Pro městský provoz se však více hodí malý Volkswagen UP, jehož zářivě modrá barva budila pozornost dospělých, zatímco děti nejvíce zaujal skákací hrad hned v jeho sousedství. Zájmu návštěvníků neunikly ani elektromobily od Peugeotu a hybridní vozy od Toyoty.

Zájemci se mohli svézt i užitkovým elektromobilem vyrobeným firmou Balkancar. Jde o prototyp vozu, který pro letošní rok firma zdarma zapůjčila do užívání Technickým službám města, které jej již několik týdnů využívají při úklidu. V závěru odpoledne proběhlo losovaní o zajímavé ceny, kdy se většina přítomných těšila na hlavní cenu – elektrokolo Leader Fox. To mohl získat každý, kdo vyplnil jednoduchou anketu a vyšlapal si fresh nápoj u Nano Energies..

Akci U-ŽÍT Litoměřice pomoho uspořádat kromě partnerských firem (BMW Auto Grál s.r.o. , Gerhard Horejsek s.r.o., Toyota Louwman Motor Praha s.r.o, , Hennlich s. r. o., Balkancar CZ s. r. o , RWE Energo, s. r. o.ČEZ a.s., Knauf Insulation s. r. o., Siemens, s. r. o., Helia Pro s. r. o.) také velké množství partnerských organizací Zdravého města a organizátoři věří, že bude mít pokračování. „Každý rok či dva chceme netradiční formou prezentovat, co město a firmy zde působící dělají pro obyvatele Litoměřic v různých oblastech, jako je doprava, zdraví, sociální služby, energetika a další“ uvedla koordinátorka projektu Rita Vlčková. Akce byla podpořena z projektu READY 21 z Programu švýcarsko – české spolupráce MŽP.

 

Tahákem pro návštěvníky byl americký elektromobil TESLA. 

uzit1vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekty související s elektromobilitou v Litoměřicích prezentovaly i ČEZ. 

uzit3vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První festival elektromobility v kraji zahájil místostarosta Karel Krejza. 

uzit4vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akci pořádalo Zdravé město Litoměřice, které se prezentovalo na samostatném stánku.

uzit5vp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu