Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

První farmářské trhy na tržnici zaujaly

Nově zrekonstruovaná litoměřifarmtrhympcká tržnice nacházející se v historickém jádru města dnes skutečně ožila. Prvně se zde uskutečnily farmářské trhy, které sem byly přesunuty z Kostelního náměstí.

„Jsem moc ráda, že se trhy konají. Potěšila mne příjemná atmosféra a velice milí a ochotní prodejci,“ zhodnotila příchozí Hana Ženklová. Od rána zde na návštěvníky čekal široký výběr sadby zeleniny, bylinek a květin, výborné uzenářské výrobky, kozí a kravské sýry v bio kvalitě, bylinné směsi paní Zdislavy, kvalitní český med, rybí speciality Diana fish, sušené ovoce a oříšky, kvalitní káva od Zobana, regionální řemeslné výrobky, obchůdek Bona Fide a mnoho dalších stánků. „Přijel jsem na pozvání organizátora Libora Uhlíka. Tržnice se mi líbí a hezky se zde prodává,“ sdělil s úsměvem Karel Fiala, který ve svém stánku nabízel dřevěné výrobky. O dobrou náladu se postaral flašinetář.

Ačkoliv po prvním úspěšném dni jejich konání sklízel jejich organizátor Libor Uhlík samou pochvalu, objevují se i nespokojené hlasy lidí, kteří se vzhledem ke své pracovní době pátečních trhů účastnit nemohou. „Podle zkušeností stálých prodejců ale nejvíce kupujících přichází právě v pátek,“ konstatuje Libor Uhlík. „Až další vývoj v návštěvnosti ukáže, zda litoměřické farmářské trhy získají dostatečnou kupní sílu vedoucí ke změně termínu,“ dodal místostarosta Litoměřic Lukas Wünsch.  

Na farmářské trhy dnes odpoledne naváže na tržnici slavnostní zahájení letošní turistické sezóny spojené s odhalením stálé venkovní výstavy „Osm století příběhů“. Den zakončí v 16.15 hodin v kostele Všech svatých mše sloužená biskupem Janem Baxantem, který v jejím průběhu požehná letošnímu roku oslav probíhajících u příležitosti 800. výročí založení města.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu