Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

První etapa rekonstrukce Palachovy ulice má první výsledky

palampPrvní etapa rekonstrukce Palachovy ulice nabývá konkrétních rozměrů. Průběh prací nasvědčuje tomu, že slib o zprovoznění spodní části Palachovy ulice (ke křižovatce ulic Tolstého a Palackého) bude s příchodem 1. listopadu naplněn. Konstatovali to účastníci kontrolního dne, který se tento týden na stavbě uskutečnil za účasti zástupců dodavatele stavby a městského úřadu.

 

V Sovově ulici a v první části Palachovy ulice již svítí nová zámková dlažba na chodnících, obrubníky vykreslují místa, kde naproti sobě budou umístěny autobusové zastávky, zhotoveny jsou podklady komunikací, začíná instalace veřejného osvětlení. Tak lze stručně charakterizovat stav těchto dnů. Na konci srpna začnou dělníci pokládat kamennou dlažbu v místech určených pro parkování vozidel. Před kinem Máj bude zahájena i úprava terénu pro vznik zeleného náměstíčka kruhového tvaru lemovaného lavičkami. Stavební práce vyvrcholí ve druhé polovině října pokládkou asfaltového koberce.

Co se týče dopravy, jednou ze zásadních změn má být zprůjezdnění dříve uzavřené propojovací komunikace kolem kina Máj, a to jednosměrně z ulice Osvobození. „Dosud to nešlo, protože zde byla zastávka MHD,“ vysvětlil stavební technik odboru územního rozvoje Ladislav Pošík.

Druhá etapa rekonstrukce Palachovy ulice bude vzápětí po ukončení první pokračovat až
ke křižovatce s ulicí Resslova. Již nyní jsou v tomto úseku vidět zemní práce související s rekonstrukcí kanalizace financované Severočeskou vodárenskou společností, které vlastní revitalizaci Palachovy ulice realizované městem předcházejí. „Každopádně celé ukončení rekonstrukce Palachovy ulice, tedy až k místu napojení na Masarykovu ulici, je dle projektu plánováno na druhou polovinu příštího roku,“ dodala vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu